9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

9 Ocak 2023 itibarıyla, SEC davası güncellemesi sonrası Ripple ne durumda?

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Blockchain şirketi Ripple ile Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasındaki yüksek profilli dava için kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, konu ilgili taraflardan artan ilgiye tanık oluyor.

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Savunma avukatı James Filan, konuyla ilgili taraf olmayan Yatırım Bankacısı Deklarantının, SEC'in özet karar duasını destekleyen önceki bir beyanı yeniden düzenlemek için bir talepte bulunduğunu açıkladı. Özellikle, Yatırım Bankacısı Beyannamesi daha önce SEC'in Ripple soruşturmasını kolaylaştırmak amacıyla davaya katılmaya çalışmıştı.

Düzeltme önergesinin, kamuya açıklanmadan önce davadan belirli bilgileri çıkarmaya çalıştığını belirtmekte fayda var. Çoğu durumda, hareket hassas veya gizli bilgileri korumak veya yasal gerekliliklere uymak için yapılır.

Daha önce mahkeme, kripto yatırım şirketi Paradigm'in davaya katılması için bir teklif de vermişti.

İlginç bir şekilde, en son gelişme, SEC'in belirli belgeleri mühürlemeyi amaçlayan ve kripto para birimi topluluğundan bir kargaşaya neden olan başka bir hareket sunmasına rağmen geldi. Başlangıçta, mahkeme başkanı, SEC'in Hinman e-postalarının yayınlanmasını engellemeye yönelik başka bir önergesini reddetti. Bu durumda, eski yetkilinin belgeleri, Hinman'ın Ethereum'dan ( ETH ) menkul kıymet olarak bahsettiği bir konuşmayı içeriyor.

Olası vaka sonucu

Bu arada, endüstrinin bir bölümü kararın Ripple lehine olabileceğini belirtse de olası dava sonucuna ilişkin spekülasyonlar var. Ancak Amerika Birleşik Devletleri avukatı Jeremy Hogan'a göre, hem Ripple hem de SEC eşit kazanma şansına sahip.

Aynı zamanda, XRP yanlısı avukat John Deaton tarafından yakın zamanda yapılan bir Twitter anketi, topluluk üyelerinin çoğunun meseleyi çözmeyi tercih ettiğini ortaya koydu. İlginç bir şekilde avukat, SEC'in uzlaşmaya gitme olasılığının düşük olduğunu vurguladı.

Ayrıca, her iki taraf da son başvuruları yaparken, kripto topluluğu olası karar tarihi hakkında spekülasyon yapıyor. Örneğin Filan, uzlaşma olmazsa Mart'ta veya daha önce çözülebileceğini kaydetti.

Gerçekten de düzenleyici kurum, Ripple ve yöneticilerini, 1,3 milyar doları aşan XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattıkları için dava ediyor. Özellikle, XRP topluluğu nihai kararı beklerken, dava üçüncü yılına girerken sürüncemede kaldı.

XRP fiyat analizi

Basın zamanında, XRP günlük yaklaşık %2,5 kazançla 0,35 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, token %2'nin üzerinde yükseldi.

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple! - Resim : 1

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP'nin son rallilerinin, devam eden davadaki olumlu gelişmelerden ilham aldığını belirtmekte fayda var. Şu anda, genel kripto piyasası küçük bir boğa koşusuna tanık olduğu için 0,35 doları geri alma yeteneği geliyor.

Genel olarak, vaka sonucu muhtemelen XRP'nin değerini ve genel olarak kripto pazarını etkileyecektir. Örneğin, Ripple lehine bir karar XRP için yükseliş olabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.