Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini fazlasıyla mutlu edecek

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeni özelliğiyle birlikte içerik üreticileri için cazibe merkezi haline gelebilir.

Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini fazlasıyla mutlu edecek

Dünyanın en zengin insanıyken, hem Twitter için yüklü miktarda Tesla hisse sattığı için hem de Amerika borsası Nasdaq’ın tepetaklak olması yüzünden bu unvanını kaybeden Elon Musk, geçtiğimiz günlerde 200 milyar dolar kaybeden ilk insan olarak tarihe geçmişti.

Yaşadığı maddi kayıp korkunç seviyelere ulaşan Elon Musk şimdilik bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, daha önce pek çok defa dile getirilen bir husus yeniden gündeme geldi. Bilindiği üzere Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk yaptığı açıklamalardan itibaren düzenli olarak sosyal medya platformunun daha fazla para kazanması gerektiğini söyleyen Elon Musk, yeni hamlesiyle bu amacına yönelik önemli bir adım atmış olacak.

Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini fazlasıyla mutlu edecek - Resim : 1

Twitter’ın yeni özelliği içerik üreticilerini fazlasıyla mutlu edecek

Ortaya çıkan son görselden anlaşılacağı üzere, Elon Musk Twitter’a hediyeleşme özelliğini getiriyor. Özellikle TikTok’da yoğun olarak kullanılan bu özelliğe göre, artık bir hesabın takipçileri beğendikleri içerikler karşılığında veya tamamen karşılıksız olarak içerik üreticilerine hediye emojiler gönderebilecekler. Tabi bu emojilerin her biri Twitter’dan gerçek para karşılığında satın alınacak ve emoji sahipleri de bu hediyelerin değeri 50 doları aşınca hediyelerini gerçek parayla değiştirebilecekler.

Tüm bu alışveriş sürecinde gerek emojilerin satın alınması gerekse de bunların paraya çevrilmesi aşamalarında komisyon alacak olan Twitter ise, kendisine önemli bir gelir kapısı oluşturmuş olacak.