Güncel

ABD'den Huawei kararında flaş gelişme

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ve Huawei arasında buzların eridiğini duyurdu. Trump yaptığı açıklamada, "ABD'li şirketler ekipmanlarını Huawei'ye satabilecekler" ifadelerini kullandı. Detaylar haberimizde...

ABD'den Huawei kararında flaş gelişme

Osaka'da gerçekleştirilen ve Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı G20 Zirvesi'nde ABD Başkanı Donald Trump, ABD-Huawei arasında yaşanan son olaylara dikkat çekti.

Özellikle Google'ın Huawei ile yola devam etmeme kararı ve lisansın iptal edilmesi kullanıcıların da kafasını bulandırmış, şirketin telefon pazarındaki geleceğinde büyük bir soru işareti belirmişti.

Ancak yaşanan son gelişmeler ABD'nin Huawei'ye karşı tavrında olumlu yönde net bir değişiklik yaptığını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz günlerde Intel ve Microsoft tarafından Huawei'ye desteğin süreceği duyurulurken, bugün ise ABD Başkanı Donald Trump, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıkladı.

Trump, 'ulusal güvenlik problemi' oluşturacak bir durumun ortaya çıkmaması durumunda ABD merkezli şirketin Huawei'ye ekipman satışına devam edebileceğini belirtirken, aylardır süren büyük belirsizlik de böylece sona ermişe benziyor.

Trump, yaptığı konuşmada şu sözleri sarf etti: 

"Bunda bir problem olmadığını söyledim. Amerikan şirketlerinin yaptığı ekipmanları satmaya devam edeceğiz. Bunları yapmak çok zor bir iş bu arada."

Her ne kadar Trump'ın bu açıklamasında Google'a özellikle vurgu yapılmadıysa da Android lisans iptali durumunun ortadan kalkması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Yorumlar
bulent
huawei abd den donanım ne de yazılım almalı.
Cevapla
Mtk
Huawei kendi yazılım ve donanımı ile devam etmelidir.
Cevapla
Ramo
Çok haklısın kardeşim bunların yüzünden az kalsın Huawei'den soğuyucaktım. En kısa zamanda Androide kafa tutucak bi işletim sistemi gerek.
Tipitip
Rahatsız.
Cevapla
Turkuvaz
İşte böyle geri dönüş yaparsın turp
Cevapla
Samet
Sagolsın ellerinden öperiz Trump dayımın
Cevapla
meşe ağacı
haklısınız çam bey sizi destekliyor ve tebrik ediyorum.
çam ağacı
BU şeytanın ellerinden öpülürmü..şeytan senin elinden öpsün.samet bey.. pislik bunlar..abd eşittir.pislik.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.