Güncel

ABD Huawei yaptırımlarını 90 gün daha erteliyor!

Beklenen oldu ve ABD hükümeti Çin merkezli teknoloji devi Huawei'ye karşı uygulanan yaptırımları 90 gün daha erteleyeceğini açıkladı.

ABD Huawei yaptırımlarını 90 gün daha erteliyor!

Geçen Mayıs ayında Huawei'ye yaptırım uygulayacağını açıklayan ABD hükümeti, Amerikan şirketlerinin marka ile olan ilişkilerini durdurmaları konusunda açıklama yapmıştı. Daha sonra bu yasağı 90 gün boyunca erteleyeceğini açıklayan ABD hükümezi, 19 Ağustos'ta sona eren 90 günlük süreyi bir 90 gün daha uzattığını açıkladı.

ABD Huawei yaptırımlarını 90 gün erteliyor!

Konuyla ilgili açıklamayı ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross yaptı. Ross, Çinli teknoloji devi Huawei'nin bazı faaliyetlerine yönelik yaptırımları 90 gün erteleyeceğini duyurdu.

Ross, Fox Business’'ten Maria Bartiromo'ya yaptığı değerlendirmede, ABD'de bazı telekom şirketlerinin Huawei'ye "bağımlı" olduğunu ve bu nedenle 90 günlük ertelemenin uygun görüldüğünü söyledi.

Ross, "Onlara bu bağımlılıktan kurtulmaları için biraz daha süre veriyoruz" dedi ve ertelemenin 19 Kasım civarında sona ereceğini söyledi. ABD Ticaret Bakanı ayrıca, bakanlığın Huawei'nin 46 iştirakinin daha listeye eklenmesine karar verdiğini sözlerine ekledi.

Reuters duyurmuştu

İki gün önce Reuters özel bir haberle ABD'nin Huawei'ye uyguladığı yaptırımların 90 gün boyunca erteleneceğini duyurmuştu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.