Güncel

ABD, Snowden'i öldürmek mi istiyor?

ABD istihbarat birimleri Snowden'i tehdit ediyor.

ABD, Snowden'i öldürmek mi istiyor?

Washington yönetiminin vatana ihanetle suçladığı Edward Snowden, ABD'nin İngiltere, Avustralya ve Kanada gibi işbirlikçileriyle küresel ağ oluşturup telefonları dinlediğini ve interneti gözetlediğini ortaya koyan belgeler sızdırmıştı.

1390146882_img20140119175058.jpg

Snowden'ın ifşasıyla Almanya Başbakanı Angela Merkel'in telefonunun bile dinlendiğinin ortaya çıkması gerginliğe neden olmuş, bazı Avrupa ülkeleri Washington'dan yeni bir istihbarat anlaşması talep etmişti. Edward Snowden'ın 1,7 milyon gizli belgeye erişerek ABD tarihinin en büyük istihbarat hırsızlığına imza attığı kaydedilmişti. Şimdi ise ABD istihbarat birimleri "tarihin en büyük haini" olarak adlandırdıkları 30 yaşındaki köstebeği öldürmek istiyor.

1390146896_img20140119175033.jpg

NSA analistlerinden biri, "Bir Amerikalı öldürmek suç olmasaydı bizzat gidip onu öldürürdüm. Pek çok arkadaşım da aynı şeyi yapmak istiyor" derken, bir Pentagon yetkilisi de, "Onun kafasına kurşun sıkmayı çok isterdim. İnsanları öldürmekten zevk almıyorum. Fakat Amerikan tarihinin en büyük hainiyle karşı karşıyayız" şeklinde konuştu. Habere göre devlete çalışan savunma şirketleri her gün Snowden'in ismini küfürlerle duyuyor ve "Onu yargılayıp asmalıyız" şeklinde tepkilere dönüşmüş durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.