Güncel

ABD vize başvurularında sosyal medya hesaplarını isteyecek

ABD resmi olarak ülkeye girmek için vize isteyenlerden sosyal medya hesaplarını ve e-posta adreslerini istemeye başladı.

ABD vize başvurularında sosyal medya hesaplarını isteyecek

Günümüzde sosyal medya birçok alanda kullanılıyor. Özellikle işe girerken ya da birisi ile ilgili bilgi toplarken kullandığımız sosyal medya şimdi de vize başvurularında karşımıza çıkacak.

ABD vize başvurularında sosyal medya hesaplarını isteyecek

Alınan yeni kararla beraber ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları da istenecek. Bu kararın son dönemde güvenlik konusunda yeni adımlar atan ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından alındığı da açıklandı. Vize başvurusunda bulunanlar sosyal medya hesaplarını, telefon numaralarını ve 5 yıldır kullandıkları e-posta adreslerini vermek zorunda kalacaklar. Yeni düzenlemenin yılda 14.7 milyon kişiyi etkilemesi bekleniyor.

Ayrıca sosyal medya hesapları konusunda yanlış bilgi verenlerin ağır cezalara çarptırılacağı da belirtildi. Daha önce de ABD vize başvurularında gerek görüldüğü takdirde bu tarz bilgiler istenebiliyordu. Ancak alınan karar artık herkesten bu bilgilerin alınacağı anlamına geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.