Güncel

ABD'de gökten hamsi yağdı! Görenler gözlerine inanamadı

Eşi benzeri görülmemiş bir olay meydana geldi. ABD'de gökten hamsi yağdı. Görenler ise bu manzara karşısında şok oldular. İşte detaylar.

ABD'de gökten hamsi yağdı! Görenler gözlerine inanamadı

ABD'de eşi benzeri görülmemiş ilginç bir olay meydana geldi.  ABD'nin California eyaletine bağlı San Francisco'da havadan balık yağdığı görüntülendi. Körfez Bölgesi'ndeki halk yol, kaldırım ve çatılarda hamsi buluyor.

Reddit'deki bazı kullanıcılar, bölgede havadan balık düştüğüne dair birkaç haftadır paylaşımlar yapıyor. SFGATE gazetesine konuşan bir San Francisco'lu da "otobüs beklerken kendisine az kalsın bir balığın çarpacağını" söyledi.

ABD'de gökten hamsi yağdı! Görenler gözlerine inanamadı

hamsi abd

Uzmanlar balık yağışının kıyıdaki hamsi sayısının patlamasından kaynaklandığını açıkladılar. Ancak yine de bu durum görenleri şaşkınlığa uğratmaktan geri kalmadı. California Üniversitesi Davis Kampüsü'ndeki Otolit Jeokimya ve Balık Ekolojisi Laboratuvarı, San Francisco Körfezi'nin kıyıya yakın bölgesinde hamsilerin çok sayıda yumurtladığını 11 Haziran'da bildirmişti.

Denizbilimci Bill Keener, aç kuşların ağızlarını balıklarla tıka basa doldurduğunu ve yuvalarına uçarken bazılarının düştüğünü söyledi. San Francisco Halkı Balıkçılık Derneği'nin (San Francisco Community Fishing Association) başkanı Larry Collins de deniz kıyısında çok sayıda kuşun olduğunu ve artık yiyemedikleri için ağızlarındaki hamsilerle suda beklediklerini aktardı. Görenler gözlerine inanamadı ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Siz bu eşi benzeri görülmemiş durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Hamsi ve ABD kombinasyonu bazıları tarafından gülünç bulundu. Siz de yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.