Güncel

ABD'den El Salvador'a Bitcoin tepkisi; ''dikkatsiz bir kumar!''

ABD Temsilcisi, El Salvador'un Bitcoin'i benimsemesini önlemek için hareketi "dikkatsiz bir kumar" olarak nitelendirerek yasa tasarısı sundu.

ABD'den El Salvador'a Bitcoin tepkisi; ''dikkatsiz bir kumar!''

Meclis ve Senato'dan kripto para birimiyle ilgili birkaç cesaret verici rapor olmasına rağmen, bir kongre üyesi özellikle Bitcoin'in benimsenmesine yönelik olumlu yönlerden daha fazla olumsuzluk bekliyor gibi görünüyor.

ABD'den El Salvador'a Bitcoin tepkisi; ''dikkatsiz bir kumar!''

ABD Kaliforniya 35. Bölge Temsilcisi, Kongre Üyesi Norma J. Torres, 4 Nisan'da, Kongre Üyesi Rick Crawford ile birlikte El Salvador'da ABD'nin Bitcoin'i benimsemesine yönelik riskleri azaltmak için El Salvador'da Kripto Para Sorumluluğu (ACES) Yasasını, yasal ihlal olarak yürürlüğe koyduğunu duyurdu.

Torres, tasarıyı sunarken bir tweet'te Orta Amerika ulusunun Bitcoin'i benimsemesini "dikkatsiz bir kumar" olarak nitelendirdi. Açıklama tam olarak şu şekilde;

“El Salvador'un Bitcoin'i benimsemesi, inovasyonun düşünceli bir şekilde kucaklanması değil, ülkenin istikrarını bozan dikkatsiz bir kumardır.“

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''El Salvador bağımsız bir demokrasi ve onun kendi kendini yönetme hakkına saygı duyuyoruz, ancak ABD'nin finansal sistemlerimizi bu kararın risklerinden korumak için bir planı olmalı."

Tasarı, Dışişleri Bakanlığı'nın, ülkenin Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul etmesinin bir sonucu olarak El Salvador'da siber güvenlik, ekonomik istikrar ve demokratik yönetişim riskleri hakkında bir değerlendirme yapmasını ve aynı zamanda bu tür riskleri azaltmak için bir strateji geliştirmesini gerektiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.