Güncel

Balinalardan BTC fiyatını etkileyecek hamle!

16 Bitcoin balinası, geçen hafta Bitcoin'lerini sattı veya yeniden tahsis etti! Peki bu hamle BTC fiyatını etkiler mi?

Balinalardan BTC fiyatını etkileyecek hamle!

Bitcoin (BTC) yeniden 47.000$ seviyesinin altında işlem görürken, uzmanlar son düşüşe katkıda bulunabilecek veya yakın gelecekte fiyatı etkileyebilecek çeşitli faktörleri tartışıyorlar. Bir faktör var ki, dikkatlerden kaçması mümkün değil!

Balinalardan BTC fiyatını etkileyecek hamle!

Bitcoin düşüşüne katkıda bulunan faktörlerden biri, balinaların önceki haftadaki davranışlarıdır. Kripto analisti Ali Martinez, 4 Nisan'da paylaştığı bir tweet'te özellikle, kripto cüzdanlarında en az 1.000 BTC tutan kullanıcılar olarak tanımlanan yaklaşık 16 Bitcoin balinasının ağı terk ettiğini veya BTC arzını son yedi gün içinde yeniden dağıttığını vurguladı.

Martinez ayrıca Glassnode'dan Mart ayının sonundan bu yana 1.000 BTC veya daha yüksek bakiyeye sahip adres sayısındaki istikrarlı düşüşü gösteren bir grafik yayınladı. 3 Nisan'da bu sayı 2,255 iken, 28 Mart'ta kabaca 2,271'de kaldı, yani 16 adres azaldı.

Kaynak: Ali Martinez

İçeriği hazırladığımız zamanlardaki Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, bu, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminde toplamda en az 735 milyon dolar (muhtemelen daha fazla) tutan balinaların ağdan ayrıldığı veya arzlarını yeniden dağıttığı anlamına geliyor.

Martinez'e göre, bu tür davranışlar Bitcoin üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturabilir ve potansiyel olarak yayınlandığı tarihte 45.971 dolar olan fiyatına yansıyabilir.

Bitcoin ticaretinin düşmesine rağmen topluluk iyimserliği

Bununla birlikte, finans analizleri ile bilinen Finbold daha önce kripto topluluğunun yakın gelecekte Bitcoin fiyatının hareketleri açısından iyimserliğini bildirmiş, biz de siz Teknolojioku takipçileri ile paylaşmıştık.

Özellikle 55.723 oy ve %82 tarihsel doğrulukla CoinMarketCap topluluğu, varlığın 30 Nisan'da 51.000 doların üzerinde işlem göreceğine dair tahminini dile getirmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.