Güncel

ABD’li şirketten koronavirüs hakkında umut veren açıklama!

ABD merkezli bir biyoeczacılık şirketi, koronavirüs hakkında umut veren açıklamalarda bulundu. Buna göre koronavirüs engellenebilir!

ABD’li şirketten koronavirüs hakkında umut veren açıklama!

Koronavirüs pandemisi ile savaşta dünyanın pek çok ülkesinden birçok şirket çalışmalarını yürütüyor. Gerek aşı çalışmaları, gerekse tedavi için yapılan araştırmalarda belirli noktalara gelinse de, henüz net bir yöntem geliştirilebilmiş değil. Hatta öyle ki kimi bilim insanları aşı bulunsa bile bunun yaygın kullanımının bir seneyi bulabileceğini ifade ediyor.

Ancak en azından şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki, salgının ilk gününden bu yana bilim dünyası koronavirüs hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. Virüs ilk patlak verdiğinde onu hiç tanımıyorduk ve bu bilmediğimiz bir düşmanla savaşmak gibiydi. Ancak şu anda virüsün semptomları, kuluçka süresi, hangi yaş grubu üzerinde daha etkili olduğu, kronik rahatsızlığı bulunan kişiler için daha tehlikeli olduğu, sosyal mesafeye uyulması gibi birçok konu hakkında bilgi sahibiyiz.

ABD’li şirketten koronavirüs hakkında umut veren açıklama! - Resim : 1

ABD’li şirketten koronavirüs hakkında umut veren açıklama!

Ancak tüm bu bilgiler de şu an için hastalığı tamamen bitirebilmek adına yeterli değil. Mutlaka bir aşı bulunması veya bir tedavi yöntemi geliştirilmesi gerekiyor. Bu anlamda pek çok şirket de çalışmalarını yürütüyor. Bu şirketlerden ABD tabanlı Sorrento Therapeutics, koronavirüsün vücuda girmesini engelleyen, girse bile bunun vücuttan 4 gün içerisinde atılmasını sağlayan bir antikor ürettiklerini açıkladı. Şirketin bu açıklaması henüz resmi kurumlar tarafından doğrulanmasa da büyük heyecan yarattı.

Bahsi geçen şirketin CEO’su Henry Ji yaptığı açıklamada, “Tedavinin olduğunu ve yüzde yüz çözüm sunduğunu söylemek istiyoruz. Vücudunuzda virüsü nötrleyen bir antikor varsa mesafeye ihtiyacınız yoktur. Hayatı korkmadan normale döndürebilirsiniz.” İfadelerini kullandı. Ayrıca söz konusu antikorun herhangi bir yan etkisinin de bulunmadığını söyleyen Ji, “Bu en iyi çözüm yoludur. Aşı yapmanın amacı nötralize edici bir antikoru yaymaktır. Haliyle sizde böyle bir antikor bulunuyorsa aşı ile dağıtılana ihtiyacınız olmayacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar
metin
ABD ye inanmayın yalan söylüyor bulsalar önce kendileri kullanır..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.