Güncel

ABD'nin en akıllısı o!

Akıllı telefon sektörünün Amerika'daki lideri bakın hangi marka oldu!

ABD'nin en akıllısı o!

Geçtiğimiz haftalarda Nielsen adlı bir araştırma şirketi tarafından yapılan anket sonucunda ABD'nin akıllı telefon dünyasındaki lideri belli oldu. Yapılan ilk araştırmalara göre ABD'lilerin %40'ı da lider markanın akıllı telefonunu kullanmak istiyor. 

Geçtiğimiz aylarda yapılan kısa çaplı araştırmaların bazılarında Android'li telefonların bazılarında ise iOS'lu telefonların ABD pazarında 1. olduğu vurgulanmıştı. 2013 2. çeyrek gelirlerini açıklayan Apple'ın 4 4S ve 5 için pazarda yüksek bir konumda bulunduğu dile getirildi. Pazarda Apple'ı takip eden ezeli rakibi Samsung24.7'lik bir oranla ikinci sırada yer alıyor.

1376385148_chartoftheday1356smartphonemarketshareinq22013n1376341403.jpg

HTC, 9.4'lük rakamla Samsung'un sonrasında sırayı takip eden diğer firma olarak göz kırpıyor. Ardından elen LG ise akıllı telefon dünyasında  %9'luk bir rakamla geleceğe göz kırpıyor. Geçmişte oturduğu taht, akıllılar dünyasının günden güne büyüyüp değişmesi ile sallanan BlackBerry'nin durumu pek de iç açıcı değil. Pazardaki %3'lük payı onu gün geçtikçe sıkıntıya sokuyor. Firmaların pazardaki payları ve detaylarına yukarıdaki görselden ulaşabilirsiniz. Rakamlar ABD bazlıdır.

Araştırmanın diğer çarpıcı noktası ise pazardaki kullanıcıların neredeyse %40'nın Apple markalı telefona geçmek istediği. Küçük çaplı örneklemler alınarak yapılan bu anketler hiçbir zaman %100 gerçeği yansıtmamış, firmaların gelecek politikaları sadece bir öngörü sağlamıştır.

Yorumlar
Misafir
kiim alir apple yav motorola iyidir
Cevapla
Misafir
boşver sene kim yapmis bu arastirmayi sallamasyon hep amerikada hetkesin elinde hala motorolla ve note 2 var apple aclnca sallasin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.