Güncel

Acer'da Giyilebilir Teknolojilere Giriyor

Tayvan merkezli dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Acer smartband işine giriyor.

Acer'da Giyilebilir Teknolojilere Giriyor

Acer dünyanın en büyük bilgisayar üreticileiden biri. Tayvan merkezli firma akıllı telefon pazarında da Liquid serisi altında özellikle Çin'de büyük satış rakamlarına ulaştı. 8 çekirdekli Liquid E3 büyük beklentiler oluştursada MEdiaTek işlemcilkerin sürücü sorunlarını henüz aşamaması bu telefonun popüleritesini yitirmesinede sebep oldu.

1398695555_acer-liquid-e3-3.jpg

Son dönemin modası olan akıllı saatlere alterntif olan smartband'ler genellikle fitnes yapanlar için büyük bir kolaylık sağlıyor. Gün içinde ne kadar kalori yaktığınızı, kalp hızınızın ortalamsını ve almanız gereken ilaçları sizlere hatırlatan bu bantlar firmalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 

Bu alanda 30 milyon adetlik satışı ile Nike Fuelband en üst segmentte yer alırken geçtiğimiz günlerde ike artık bu ürünü üretmeyeceğini ve iWatch içine kendi yazılımlarını port edeceğini açıkladı. Nike'tan boşalan koltuğa ise Acer oturacak gibi görünmekte. 

IDC'nin raporlarına göre 2014 ile 2018 yılları arasında smartband'lar %78,4'lük bir büyükme göstererek yıllık 112 milyon adet satış rakamlarına ulaşacak. Acer'da bu pastadan pay alabilmek için yoğun bir çaba sarfediyor. Global pazarda tanınan bilgisayar ve mobil devi Acer'ın smartbandının ne özellikler içereceğini öğrenemk için biraz daha beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.