Güncel

Microsoft yeni reklamı ile Nokia efsanesini sona erdiriyor!

7,2 milyar dolara Microsoft'a satılan "Nokia" isim olarak tamamen ortadan kalkıyor.

Microsoft yeni reklamı ile Nokia efsanesini sona erdiriyor!

Microsoft'un CEO'su Steve Balmer ve Nokia'nın CEO'su Stephen Elop dünya yöneticilik tarihine yaptıkları "başarısızlıklar" ile altın harflerle yazıldılar bile. Bunlardan hangisi daha başarısız derseniz hiç kuşkusuzki sizlere Nokia'nın CEO'su Stephen lop'u gösteririm. Dünyanın en büyük mobil telefon devini "bir inat uğruna" (Windows Mobile esareti) satılacak noktaya getirmiş ve aşağıdaki reklamdan da anladığımız kadarıyla artık marka isminin bile tarih olmasını sağlamıştır.

Microsoft'un Nokia satışının tamamen gerçekleşmesinden sonra yayına koyduğu aşağıdaki reklam filmi oldukça güzel bir reklam olmuş. Beyazi Siyah ve "Gold" rengine sıkışıp kalmış kişilere itafen yapılmış reklam filmi "Limon Sarısı" Nokia Lumia 1020'nin farkını ortaya koymuş. 

Reklamın sonunda yine kırmızı renkli Lumia 2520 tablette ürünün özelliklerinden çok farklılığını ortaya oyan bir reklam olmuşken ortada birtek "Nokia" ismi bile geçmemesi bu markanın sonunun geldiğini anlamamıza yardımcı olmakta. Koskoca bir imparatorluğun böyle yok olduğunu görmek ise oldukça ironik bir durumuda beraberinde getirmekte. 

Hoşçakal Nokia.......

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.