Açıklandı: İşte en iyi 5 kripto para birimi

Açıklandı: Günlük GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 5 kripto para birimi

Açıklandı: İşte en iyi 5 kripto para birimi

Kripto para birimi endüstrisi, FTX'in çöküşünün yarattığı yıkımın ardından hala kendini toparlıyor; yine de, büyük blockchain ağları arasındaki geliştirme ekipleri kendi ekosistemlerini oluşturmaya ve genişletmeye devam ediyor.

Açıklandı: İşte en iyi 5 kripto para birimi

ProofofGitHub'ın verilerine göre, 8 Aralık 2022 itibarıyla Cardano ( ADA ), toplam 738 sayı ile GitHub geliştirme etkinliğine liderlik ediyor. Geliştirme etkinliğine göre ikinci sırada 664 ile Cosmos ( ATOM ) yer aldı. 

Polkadot ( DOT ), Optimism ( OP ) ve Internet Computer ( ICP ) da GitHub'da günlük 556, 502 ve 378 gelişme ile ilk 5 arasında yer alıyor.

Açıklandı: İşte en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 1

GitHub günlük geliştirme etkinliği. Kaynak: CardanoDaily

Özellikle, Ethereum en fazla geliştirme etkinliğine sahip projeler arasında yedinci sırada yer alırken, ağ, projeyle ilgili eksiksiz geçmiş ve gerçek zamanlı verilere ücretsiz erişimle, halka açık GitHub depolarına dayalı olarak, bir zamanlar lider olduğu sıralamada aşağı kayıyor.

Cardano, geliştirmede lider olmaya devam ediyor

İlginç bir şekilde, zincir üstü pazar istihbarat platformu Santiment tarafından yürütülen analize göre Cardano, Kasım ayında en yüksek geliştirme faaliyetini kaydetti.

Spesifik olarak, Cardano ekibinin Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki geliştirme etkinliği oranları, Polkadot'un 486,13 etkinliğine kıyasla 572,67 oluşturulan etkinlik kaydeden bir sonraki en yüksek dereceli varlık olan Polkadot'tan %18 daha yüksekti.

Cardano'nun geliştirme faaliyeti ile ilgili arayışları Kasım ayında bıraktığı yerden Aralık ayında başlamış gibi görünüyor. Cardano ağı, 0chain'in günlük geliştirme faaliyetini yönettiği 4 Aralık hariç, Aralık ayında her gün lider geliştirici olmuştur.

Aslında Cardano, akıllı sözleşmelerde de istikrarlı bir artış kaydediyor ve Plutus platformuna dayalı toplam akıllı sözleşme sayısını 2022'de 4.000 komut dosyası sayarak %300'ün üzerinde artırıyor.

Bu arada Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano'nun yeni gizlilik odaklı blok zinciri Midnight'ta yakında " gizli akıllı sözleşmelerin " geleceğini de açıkladı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.