Güncel

Adobe hacklendi, 3 milyon kişinin hesabı nasıl tehlikeye girdi?

Kötü amaçlı hackerların son durağı Adobe oldu!


Adobe,  şimdiye kadar bir firmaya yapılan en büyük hack saldırılarından birine maruz kaldı. Adobe firmasının güvenli ağına giren hackerlar Cold Fusion ve Acrobat yazılımlarının açık kaynak kodlarına eriştiler. Ayrıca firmadan yapılan açıklamaya göre yaklaşık 3 milyon kullanıcısının kredi kartı bilgilerine ve aynı kullanıcıların sisteme kayıtlı email ve şifrelerine ulaşan hackerlar Adobe'nin başını bayağı ağrıtacak.

1380878654_adobehack-1.jpg
Dünyanın en iyi yazılım çözümlerini üreten firma, çalınan kredi kart bilgilerinin şifreli olduğunu ve ağında herhangi bir açık kart bilgisinin bulunmadığını söylese de etkilenen kullanıcılarına durumu bugün içinde e-mail ile bildireceğini duyurdu. Adobe, aynı zamanda Acrobat ve Adobe Reader için önümüzdeki hafta bir yama çıkaracağını bildirdi.

1380878669_adobehack.jpg

Firmanın yaptığı en önemli çağrılardan birisi de Creative Cloud üzerine oldu. Yaptığı açıklamayla kullanıcılarının Creative Cloud şifrelerini değiştirmelerini isteyen firma, olayın etkisinden arınmaya devam ediyor. Çalışmalarını tam hızla sürdürmeye devam eden dev firma, kullanıcılarından özür diledi. Saldırıya dair herhangi bir üstlenme gelmezken, çirkin saldırının kim tarafından yapıldığı henüz sır perdesi olmaya devam ediyor.

Adobe'nin hacklenme ile ilgili açıklamaları (İngilizce): Açıklama 1 - Açıklama 2 - Açıklama 3


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.