Güncel

Adobe sonunda Neolane’i Bünyesine Kattı!

Beklenen satın alma onay süreci tamamlandı!

Adobe sonunda Neolane’i Bünyesine Kattı!

Adobe, çapraz kanal kampanya yönetimi teknolojisinde lider Neolane şirketiyle ilgili satın alma işlemlerinin tamamlandığını ve şirketin Adobe bünyesine katıldığını duyurdu. 

Neolane online ve offline pazarlama verilerini kurum çapında entegre ederek, hedef kitle segmentasyonunda güçlü analiz seçenekleri sunuyor ve pazarlama mesajlarının tüm kanallardan iletilmesini sağlıyor. Neolane kampanyaların web üzerinde, e-posta, sosyal medya, çağrı merkezi, doğrudan posta ve satış noktası (POS) ortamlarında yürütülmesi için gereken gelişmiş otomasyon özelliklerine sahip birinci sınıf bir platform sunuyor. Bu da pazarlamacıların tutarlı bir müşteri deneyimi sağlamasını ve kişiselleştirilmiş kampanyalar yürütmesini kolaylaştırarak yatırım getirisini artırıyor.

 

Adobe Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Dijital Pazarlama Grubu Genel Müdürü Brad Rencher, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Neolane satın almasının tamamlanmasıyla Adobe’nin dijital pazarlama sektöründeki liderliğini pekiştirdik ve portföyümüzü geliştirerek, iş süreçlerinde kritik önem taşıyan çapraz kanal pazarlama yönetimi özelliklerini Adobe Marketing Cloud’a eklemiş olduk. Günlük işlerin daha etkili bir şekilde ve kolaylıkla yürütülmesini sağlayan kapsamlı bir çözüm isteyen pazarlama uzmanlarının konuya büyük ilgi göstermesi bizi çok heyecanlandırdı.”
Advance Digital Pazarlama Direktörü Bates (Tres) Belk, satın almanın müşterilere yönelik avantajlarını şöyle sıraladı: “Adobe ve Neolane’in bütünleşmesi markalara aradıkları tam kapsamlı dijital pazarlama platformunu sağlayacak. Bir Adobe ve Neolane müşterisi olarak iki şirketin güçlerini birleştirmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu gelişmenin bize en iyi müşteri deneyimini sunacağından eminiz. Bu birleşme ile ekibimiz de tüm pazarlama sürecini tek platformdan yönetme imkanına kavuşmuş olacak.”

Nespresso CRM Direktörü Didier Richer da Neolane’in Adobe bünyesine katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti: “Nespresso’da ana müşteri verilerinden kampanyaların yürütülmesine kadar her alanda çapraz kanal kampanyalarımızı Neolane platformu ile yönetiyoruz. Neolane’in Adobe tarafından satın alınmasıyla birlikte iki şirket güçlü bir DNA geliştirmiş oldular. Nespresso bunu yaratıcı kadroları müşteri bilgi kaynaklarına tek bir uçtan uca pazarlama platformuyla bağlamak için mükemmel fırsat olarak görüyor.”

Epsilon CEO’su Bryan Kennedy sektördeki yeni atılımı yorumladı: “Adobe ve Neolane stratejik ortağı olarak bu satın alma hamlesini son derece doğal karşılıyoruz. Adobe’nin dijital pazarlama alanındaki uzmanlığı ve Neolane’in çapraz kanal pazarlamasındaki tecrübesinden yararlanarak uçtan uca orijinal marka deneyimi oluşturabilir, böylece müşterilerimizin kampanyalarında daha fazla tüketiciyi kendine çekmesini sağlayabiliriz.”

Neolane, Adobe Marketing Cloud’un mevcut Analiz, Hedefleme, Sosyal Medya, Deneyim Yöneticisi ve Medya Optimizasyonu seçeneklerini tamamlayan altıncı çözüm olacak. Bu da hangi kanal veya cihazı kullanıyor olursa olsun tüm tüketicilere zengin, kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak ve pazarlamacıları müşterilere bağlayan birleşik bir görünüm sağlamak için benzersiz bir platform oluşturuyor. Adobe Marketing Cloud pazarlamacıların eskiden yönetilemeyecek kadar karmaşık olduğu düşünülen kampanyaları yürütmesine imkan veriyor ve kesin olarak ölçülebilen somut pazarlama getirisi sağlıyor.

  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.