Güncel

Ahbap neden hedef oldu? Haluk Levent ne cevap verdi?

Pazarcık merkezli 10 ilde yıkma neden olan depremlerin ardından en fazla yardımı Haluk Levent'in liderliğini yaptığı Ahbap Derneği topladı.

Ahbap neden hedef oldu? Haluk Levent ne cevap verdi?

Kahramanmaraş, Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6'lık deprem 10 ilde yıkıma neden olurken Türkiye yardıma koştu. İktidar, yardımları AFAD'ın koordinasyonunda dağıtacağını başka türlüsüne izin vermeyeceğini açıklarken, AFAD'la koordine içinde çalışmalar yürüten Haluk Levent'in liderliğindeki Ahbap, en fazla bağışı toplayan kuruluş oldu.

Haluk Levent, sanatçıların da desteğini alarak yardımları organize etmeye çalışırken, Turgay Güler ve Hacı Yakışıklı gibi simlerin öncülük ettiği bir eleştiri kampanyasının hedefi oluyor.

1 milyar TL teslim edilemez

Depremzedeler için bağış kampanyası düzenleyen Haluk Levent'i canlı yayında hedef alan Turgay Güler, "Haluk Levent'e 1 milyar lira teslim edemezsin. Çünkü yönetemez" dedi Güler, Haluk Levent'in, 'bağışları AFAD ile koordineli yürütüyoruz' sözlerine ise "açık kapı bırakıyor" yorumunu yaptı.

Milletvekili olmak için MHP İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa eden Birol Gür de, “Lütfen yardımlarınızı AFAD üzerinden yapınız. AHBAP çavuş ilişkileriyle UĞUR’suz ellere yapılan yardımların ne kadarı depremzedelere ulaşıyor endişelerimiz var." paylaşımı yaptı.

TV100 sitesi yazarı Hacı Yakışıklı, Ahbap’a yapılan yardımların tamamının AFAD’a devredilmesini istedi. Yakışıklı, “Yarın sabah toplanan para miktarının detaylı bilgisi ve harcamaların faturası yayınlanırsa şu ana dek neler yapıldığı görülmüş olur. Ben de bizzat yayımlarım. Eğer bu güne dek yardımlar öylece bekliyorsa tamamı AFAD’a devredilebilir” paylaşımı yaptı.

Afad da bizim Ahbap da!

Haluk Levent , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Koordinasyonunun başındayım ve sosyal medyaya bakamıyorum bile. Aranızda beni seven varsa gerçekten varsa bir twit istiyorum. Çalışmalarımıza sekte vurmak isteyenlere inat! Afad da bizim Ahbap da! Tek cümle istiyorum! Afad da bizim Ahbap da!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
rafet maraşlı
Türkiye tek yürek ve herkes elinden geleni yapıyıor;aam AHBAP ta o kadar parayı acilen AFAD aktramalı ,güven tmm sorun yok ama devlete evrcen .hata suistimal çıkarsa niye başın yansın .!Devlet orda kimsye ihtiyacımzı yok DELETLE BİR OLUNMALI .HEPSİNEDE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YARDIM ETTİM .
Cevapla
Mehmet
Anlamiş değilim sizler herkesi kendiniz gibi biliyosunuz. E tabi hakkisiniz. Utanmanizda yok. Kimse artık Kızılay ve AFAD a güvenmiyor. Onca yardımlar ortada yok. Neden bu kadar endişe ettiniz. Size burdan pay düşmez....
Cevapla
RFAET MARAŞILI
AHBAPTA DAHİL HEPSİNE GÜVENİYORUZ.TÜRKİYE TEK YÜREK YARDIM EDENLERE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ.
ABDULLAH SEZGİN
karşılıksız çek dolandırıcılık sayılmıyor bende ticaretle uğraşırken elime karşılıksız çekler gelirdi bankaya gidip verice sahibine telrfon edilir sahibi arkasına karşılıksız yazmayın der öderdi siciline geçmazdi onunda eline hamiline yazan bir yerden geçmiştir
Cevapla
Kerem
şimdi 128 milyar dolar dicem laf yicem neyse
Cevapla
Ahbab
Millet artık güvenmiyor AFAD kızalay a kim samimiyse ona yardım yapıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.