Güncel

Bitcoin fiyat tahmini! Bir sonraki destek nerede?

BTC 22.000 dolar seviyesini kaybederken Bitcoin fiyat tahmini! Bir sonraki destek nerede?

Bitcoin fiyat tahmini! Bir sonraki destek nerede?

Bitcoin'in fiyatı son birkaç haftadır dalgalı. Kripto para birimi 23.000 doları geçtikten sonra önemli bir değer kaybetti ve şu anda yaklaşık 21.800 dolardan işlem görüyor.

Fiyat zamanla biraz dalgalanabilir ve portföyünüzde fiyat düştüğünde geri almaya hazır bir miktar Bitcoin kalması akıllıca olacaktır.

Bitcoin fiyat tahmini! Bir sonraki destek nerede?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce hileli ve yanıltıcı kripto para birimi uygulamalarını engellemeyi amaçlayan yeni düzenlemeler duyurdu. Bu yeni düzenlemeler, dijital varlıkların artan popülaritesine ve yatırımcılar için oluşturdukları potansiyel risklere bir yanıttır.

Son yıllarda, kripto para birimi, birçok kişinin potansiyel getirilerden yararlanmaya istekli olmasıyla popüler bir yatırım biçimi olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, sektördeki gözetim eksikliği, sektörü şüphelenmeyen yatırımcılardan yararlanmak isteyen dolandırıcılar için birincil hedef haline getirdi.

Bu sorunu çözmek için SEC, kripto para piyasasında şeffaflığı ve hesap verebilirliği artırmayı amaçlayan yeni düzenlemeler getirdi. Yönetmelikler, kripto para borsalarının ve diğer platformların SEC'e kaydolmasını, operasyonları hakkında düzenli raporlar vermesini ve müşterilerinin varlıklarını korumak için önlemler almasını gerektirecek.

Ek olarak, SEC, şirketlerin yeni dijital varlıklar çıkararak para toplamasının popüler bir yolu olan İlk Para Arzlarına (ICO'lar) karşı baskı yapacak. Yeni düzenlemeler, şirketlerin operasyonları, mali durumları ve sundukları tekliflerle ilgili riskler hakkında ayrıntılı bilgi vermelerini gerektirecek. SEC ayrıca hileli olmadıklarından ve geçerli tüm menkul kıymetler yasalarına uyduklarından emin olmak için bu teklifleri izleyecektir.

Kraken Baskısı: Bilmeniz Gerekenler

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para birimi borsası Kraken'e karşı menkul kıymet ihlallerini dosyalamak için yaptığı son duyuru, kripto endüstrisindeki yöneticiler arasında endişelere neden oldu. Bu karar, kurumun düzenleme konusundaki duruşuna ilişkin korkuları artırdı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bireylerin önemli karlar karşılığında kuruluşlara Ethereum gibi kripto para varlıklarının bir kısmını teklif ettikleri bir süreç olan staking'e dikkat ediyor. Bu ödünç alınan varlıklar daha sonra kripto para birimi işlemlerini doğrulamak için kullanılır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.