Güncel

Ak Partili seçmene virüs tuzağı!

Facebook'ta yayılan bu paylaşımlar Ak Partilileri hedef alıyor.

Ak Partili seçmene virüs tuzağı!

Seçime çok az bir süre kaldı ve yarın, Türkiye vatandaşları oy kullanmak için sandık başına gidecek. Ancak seçim zamanı yaklaştıkça özellikle sanal alemde oyunlar ve tuzaklar dönmeye başladı. Özellikle AK Partili seçmene karşı kurulan tuzaklar görenleri şaşırtıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden 'Esma tuzağı' adında bir paylaşım kısa sürede yayılmış ve gündeme oturmuştu. Daha sonra bu tuzak fark edilmiş ve oy kullanacak kişiler uyarılmıştı. Şimdi de Facebook üzerinden bir virüs insanların kafasını karıştırmaya başladı.

1396102684_akkjpgh739.jpg

Facebook'ta ele geçirilen hesaplar ile 'AK Parti'ye evet mührünü bas, CHP'ye kalemle çarpı işareti at' diye yapılan paylaşımlar seçmenin kafasını karıştırmaya ve oyunun çöpe gitmesi sağlanmaya çalışıyorlar. Sayfaların ele geçirilmesiyle virüs yayılıyor.

Seçmenlerin evet mührü dışında oy pusulasının üstünde bir şeyler karalanması oyunun iptaline neden oluyor. Bu yüzden seçmenler bu konuda uyarılıyorlar.

DİPNOT:  Haber virusten korunmaniz ve sisteminize bu gibi zararli verilerin bulasmamasina karsi uyari niteligindedir. Herhangi bir siyasi kaygiyla yazilmamistir.

1396102706_ysjpgh651.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.