Güncel

Akbank internet ve mobil şube sorunları devam ediyor!

Akbank internet sitesi ve mobil uygulamasında yaşanan sorunlar hala devam ediyor. Banka konuyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

Akbank internet ve mobil şube sorunları devam ediyor!

Türkiye'nin en büyük bankalarından olan Akbank'taki siber sorunların ardı arkası kesilmiyor. Dün neredeyse tüm gün süren ve internet şubesi ile mobil şubeye erişimi engelleyen sorunlar bugün de devam ediyor. Haber hazırlandığı saat itibariyle bankanın mobil ve internet şubesine erişim sorunu devam ediyordu.

Öte yandan Akbank yeni bir açıklama yaparak dün yani 6 Temmuz'da yaşanan sorun yüzünden özer diledi ve bazı düzenlemeler yapıldığı açıklandı. İnternet ve mobil şubeye girilemediği için mağdur olan müşterilerle ilgili önlem alan banka şu adımları atacağını duyurdu:

  • Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenecektir.
  • Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.
    Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.
  • Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.
  • Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır. Hizmetlerimizde yaşanan aksaklık için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.


Halan zaman zaman devam eden sorun daha önce yine Akbank müşterilerinin başına gelmişti. O zaman da internet sitesi ve mobil şubesine ulaşılamayan banka benzer açıklamalar yapmıştı. 

Yorumlar
Hasan
Hiç sevmediğim bankalardan biri Akbank
Cevapla
yakup
helal olsun hackerımıza bu güvenlik açıkları sosyal media ya tut diğer tüm herşeyde var artık şaşırmıyorum açıkları hep var kapatmıyorlarda böyle devam edin
Cevapla
jeff
rezil herifler, bircok insani zarara ugrattilar
Cevapla
d3m1r
ya acil bi para gönderme durumu olsaydı ? neyse özür dilemiş büyüklük bende kalsın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.