Güncel

Akbank mobil ve internet şubesine ulaşılamıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Akbank mobil ve internet şubesine erişilemiyor. Banka konuyla ilgili çalışma başlattığını duyurdu.

Akbank mobil ve internet şubesine ulaşılamıyor!

Siber saldırıların en büyük mağdurlarından biri de bankalar. Geçtiğimiz yıllarda birçok banka siber saldırılara maruz kalmıştı. Benzer bir durum Akbank'ın da başına gelmiş gibi görünüyor.

Gün içinde Akbank mobil ve internet şubesine girmek isteyenler yavaşlık ve zaman zaman erişim sorunlarına maruz kaldılar. Bankadan yapılan açıklamada ise siber saldırı olmadığı ancak yavaşlığın olduğu bilgisi verildi.

Haberin yayınlandığı saatte Akbank'ın internet ve mobil şubeleri açılmıyor ya da yavaş açılıyordu. Akbank ise resmi Twitter hesabından siber saldırı iddialarını reddeden aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Banka ayrıca daha önce yaptığı açıklamada mobil ve internet şubelerinde yavaşlık olduğunu ve konuyla ilgili çalışmaların yapıldığını duyurdu.

Akbank geçtiğimiz aylarda da benzer sorunlar yaşamış ve bankanın internet ve mobil şubesine yine erişilememişti. O zaman da yaklaşık bir gün süren bu erişim sorunu daha sonra düzeltilmiş ve banka kullanıcıları hesaplarına ulaşabilmişti. 

Siz Teknolojioku okuyucuları arasında Akbank müşterisi varsa mobil uygulama ya da internet sitesine erişip erişemediğini aşağıdaki yorum bölümünde bize iletebilir. 

Yorumlar
Uğur Suzican
Ulaşamıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.