Güncel

'Akıl Oyunları' İstanbul'da!

GAMES 2012 İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) platin sponsorluğunda gerçekleştirilecek.


1999 yılında kurulan Oyun Teorisi Cemiyeti (Game Theory Society) tarafından dört yılda bir düzenleniyor. İMKB yaptığı açıklamada kongrenin, 22-26 Temmuz tarihleri arasında, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Santral İstanbul'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kongrenin açılışını dünyaca ünlü matematikçi John Nash'in yapacak. Ayrıca dünyadan 1.000, Türkiye'den 100 civarında bilim insanının kongreye katılımını bekleniyor. Yapılacak olan kongrede, 650'ye yakın sunum ve başta 'Nobel Paneli'' olmak üzere genel katılımlı çok sayıda oturum olacak.

1342786210_68753626.jpg

25 Temmuz Çarşamba günü, ''Oyun Teorisi Cemiyeti 4. Dünya Kongresi'' kapsamında, İMKB Konferans Salonu'nda, İMKB Başkanı İbrahim Turhan'ın yapacağı ayrı bir konferans düzenlenecek. Konferansta 2007 yılında Nobel Ekonomi Ödülü'nü birlikte alan Eric Maskın (Harvard Üniversitesi) ve Roger Myerson (Chicago Üniversitesi) ile Prof. Bernhard Von Stengel'in (London School of Economics) konuşmacı olarak katılacak. Ayrıca oyun Teorisi ile İMKB'nin faaliyet alanları arasındaki ilişkiler ele alınacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.