Güncel

Akıllı cihazlarınızdaki saat doğru mu?

Türkiye'de şuanda saat kaç? Türkiye'de bazı akıllı cihazlar saatleri 1 saat geri aldı. Peki şuan saat kaç olmalı?


Türkiye’de 1 Kasım Genel Seçim’i nedeniyle saatlerin 25 Ekim 2015 tarihi yerine 8 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar nedeniyle daha önceden programlanan Bilgisayarlar ve cep telefonları ise saatleri 25 Ekim 2015 tarihinde geri aldı ve kullanıcılara hatalı bilgilendirmede bulundu. İşte Türkiye’nin gerçek resmi saati…

Türkiye’de kış saati uygulaması nedeniyle saatlerin geri alınması 25 Ekim 2015 tarihinden 8 Kasım 2015 tarihine ertelendi, yani saatlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Bu sebeple akıllı telefonlarınızda eğer şuanda 10:50 saatiniz zaman dilimini yanlış gösteriyor. O yüzden akıllı telefonunuzun ayarlar bölümünden saat ayarlarına girerek cihazınızın saatini 1 saat ileri almanız gerekiyor. Cihazınızdaki saat şuan 11:50 civarlarını gösermesi gerekiyor. Aşağıdaki linkten doğru zaman dilimini görebilirsiniz.

http://tr.thetimenow.com/eest

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.