Akıllı telefon fiyatlarına koronavirüs indirimi!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs can almaya devam ederken, etkisini akıllı telefon fiyatlarında da gösterdi.

Akıllı telefon fiyatlarına koronavirüs indirimi!

Çin’de ortaya çıkarak neredeyse tüm dünyaya yayılan koronavirüs, yakın zamanda ülkemizde de görüldü. Şu ana kadar başarılı bir mücadele verdiğimiz virüsün can alıcı etkisi devam ederken, sosyal hayatımıza olan etkileri de sürüyor. Normal koşullar altında özellikle hafta sonlarında AVM, parklar, sokaklar ve piknik alanlarının dolu olduğu ülkemizde salgın sebebi ile birçok kişi hafta sonu tatilini evinde geçirmeyi planlıyor. Hastalığın sosyal hayata olan olumsuz etkilerini göz önüne aldığımızda teknoloji mağazalarında da satışların düşmesi bekleniyor.

Akıllı telefon fiyatlarına koronavirüs indirimi! - Resim : 1

Akıllı telefon fiyatlarına koronavirüs indirimi!

Bu beklentilerin ışığında virüsün olumsuz etkisini olabildiğince az hissetmek isteyen teknoloji mağazaları ise indirim kampanyaları başlattı. Öyle ki, orta ve üst seviye akıllı telefonların fiyatlarında yüzde 50’ye varan oranlarda indirimlere gidildi.  Bir teknoloji mağazası, Xiaomi Mi 9 Lite fiyatlarında 700 TL birden indirime giderek telefonun fiyatını 2699 TL’ye çekti. Bir başka indirim ise Samsung’un amiral gemilerinden olan Galaxy Note 10+’da yaşandı. Söz konusu cihazda ise tam 500 TL’lik bir indirim yapıldı ve cihazın yeni fiyatı 8999 TL oldu. İndirimler sadece akıllı telefonlar ile sınırlı tutulmazken, çeşitli notebook modellerinde de ciddi fiyat düşüşleri yaşandı. Aynı şekilde bazı televizyon modellerinde de indirimler yapıldı.