Güncel

Akıllı telefonlar dijital kamera satışlarını azaltıyor mu ?

2006 yılından bu yana dijital kamera satışları %29 azaldı.

Akıllı telefonlar dijital kamera satışlarını azaltıyor mu ?

Yüksek kaliteli kamera özelliklerine sahip akıllı telefonlar son 5 yılda çok fazla artış gösterdi. Özellikle 41MP kameralı akıllı telefonların piyasaya çıkışından sonra kullanıcılarda dijital kameralara olan ilgi giderek azaldı. Yapılan araştırmalara göre son 5 yılda dijital kamera satışları %29 oranında azaldı. Bunun en büyük sebeplerinden biri hiç şüphe yok ki akıllı telefonlar. 2011 yılında dijital kamera marketinin getirisi 598 milyon £ gibi yüksek bir rakam olsa da 2006 yılında bu rakam 843 milyon £ idi. İngiltere'deki yetişkin kullanıcıların %8'i yada 3 milyon kullanıcının fikirlerine göre dijital kameraların yerini artık telefonlar tutabiliyor.

Mintel Teknoloji analisti Samuel Gee'nin açıklamalarına göre her ne kadar akıllı telefonlardaki kamera özellikleri dijital kameralarla karşılaştırılamayacak derecede olsa da hızlı bir gelişme gösteriyor, giderek kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya başlıyor dedi. Ayrıca bu gelişmelerin dijital kamera üreticilerini yeni ve farklı gelişmelere mecbur bıraktığını ve yazılımsal anlamda daha fonksiyonel kameraların artacağını belirtiyor.

1340968054_texting2198326b.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.