Güncel

Alanya'da yayınlanan maskesiz kalabalık videosuna tepkiler büyüyor

Koronavirüs ile mücadelede iyi bir noktaya gelinmişken Alanya'da yayınlanan maskesiz kalabalığın videosu internette tepki topladı.


Koronavirüs hayatımıza gireli neredeyse 2 yıl oluyor. Virüsle mücadelede en önemli noktalar en başından beri vurgulandığı gibi sosyal mesafe, maske ve temizlik. Aşılamada da oldukça iyi bir hızda ilerleniyor. Ancak pandemi hala bitmedi.

Koronavirüs farklı varyantlarıyla yayılmaya devam ediyor. En son çıkan delta varyantı bir çok tartışmaya ve korkuya sebep oluyor. Bazı uzmanlar iki doz aşının dahi delta varyantına karşı koruyamayacağını savunuyor. Bu varyantla ilgili en çok kafa karıştıran bir diğer konu ise daha hızlı yayılıyor olması.

Pandeminin bitmemiş olmasına rağmen Alanya'da pandemi yokmuşçasına paylaşılan bir kalabalık videosu sosyal medyada tepki toplamaya başladı.  Twitter'da paylaşılan video kısa sürede 1,5 milyondan fazla izleme aldı. Videoda Alanya'da bir caddeyi doldurmuş maskesiz bir sürü insan görünüyor.

Alanya'da maskesiz gezen kalabalık videosuna tepkiler büyüyor

Eğer gerekli önlemler alınmazsa önümüzdeki aylarda yeni bir dalgayla baş etmek zorunda kalabiliriz. Vakalar henüz sonbahar gelmeden artmaya başladı bile. Sosyal medyadan gelen tepkiler arasında "Sanki 3 sene önce çekilmiş. Sorumluluk adına hiçbir şey yok." gibi yorumlar yapıldı. Bazıları da "Üniversitelerin açılmamasının sebebi olacaklar" şeklinde yorumlarda bulundu.

Devam eden pandemi yüzünden yasaklar uymak gittikçe zorlaşıyor. Ancak bir grup insanın sorumsuz davranışı tüm ülkenin karantinaya girmesine sebep verebiliyor.

Yorumlar
Ahmet çakmak
Bayram işkence oldu 2 yıldır turizmciyim Alanya'da böyle bir kalitesiz müşteri görmedim bayram bize işkence Bayram bitsede gitseler...tatil yaptıklarını sanıp kendini rezil ediyor yurdum insanı suçlusu kim ??? 340 binlik Alanya bayramda 1,5 milyon arabada park da sahilde yatanlar çok acı
Cevapla
Mk
Bende 20 yildir turizimciyim falan yazmis sandim, 😁😁
Matiatus
Virüs bir şekilde geçer ... Cahillik geçmez hayvanlık geçmez ... Ellenmedik bir tane turist laf atılmamış bi tane kadın çöp atılmamış bir metrekare otel gibi kullanılmayan bir tane park sosyal alan kalmadı... Adam şehirin ortasında dağda yapılmayacak haraketler yapıyor belediye kolluk kuvvetleri uyuyor... Turizm kim Türkiye kim ? Sen önce insanına medeniyet öğret...
Cevapla
Er
Türk milletine medeniyet öğretemezsin gelen gençler hep cahil
Alanyalı
Aynı sorun marketlerde de yaşanıyor. Kurumsal büyük mağazalarda dahi maskesiz müşteriye hizmet verilmektedir. Kendim şahit oldum, müşteriyi kasiyerler uyarmayınca ben uyardım. Sonuç : "Sana ne" iyiki dayak yemedim.
Cevapla
Sibel kurt
Marketlerde maskesız girenler anında uyarılıyor takmazsa satış yapmıyorlar bende çok kez bu duruma şahit oldum
Arif bey
Yalan söyleme kurumsal marketlerde maskesiz kimseyi göremezsin. Çalışanlar kibarca uyarıyor maskenizi takın diye
Mvt
Alanyanın yerlisi de sudan çıkmış ak kaşık değil, esnafı gözünü turistin cebine dikmiş yerlisi de düşman gibi bakıyor insanlara, tamam olumsuz bize yakışmayan davranışları kınıyoruz ancak olumsuz davranışları yapan yabancı turist olunca alman fransız rus vb onlar turist deyip ses çıkarmıyorlar, ama söz konusu yerli turist olunca saldırganlaşıyorlar. Adamların aklı fikri döviz olmuş, döviz gelsinde nasıl geliyorsa gelsin içinede etse sorun değil onlar için. Ya yabancı turiste gösterilen özeni yerli turiste de gösterin biraz
Cevapla
Antalya07
Size katılıyorum, bizzat şahit oldum plajda olsa hadi neyse Alanya nın merkezinde yabancı kadın turist bikini ile yanındaki erkek turist bildiğin slip mayo ile dolaşıyor alışveriş yapıyor bi Allah’ın kulu ses etmiyor esnaf bildiğin şaklabanlık yağcılık yapıyordu. Aynı anda oradan geçen Yöresel giysisi ile bir teyze yanındaki galiba eşi belli ki Anadolu insanı, bir iki kişi yanlarından geçerken hangi devirde yaşıyoruz bu kıyafetler ne böyle diye eleştirdi teyze ve yanındakine yapılanlar beni çok üzmüştü
Alanyalı
Kimsiniz bilmiyorum.yanlız ya Alanya yı ya da Alanya insanını tanıyamamışsınız.yerli insanımız bu mevsimde yaylalarda olur.Gelelim çarşıya bu esnaf 1.5 yıldır kapalı kaldı.ekonomik sıkıntılar çekti.bu videoda gördüğümüz kural tanımayan insanlıktan nasibini âlmamış insan müsveddeleri yüzünden adam eşiyle yüŕüyor.taciz ediyorlar.laf atıyorlar.Aklı başında gelip düzgünce tatil yapan anılarını biriktiren insanlarımızda var.ben turizmde çalışan bir insanım 1.5 yıl otelimiz açılmadı.arkadaslarımin yuvaları dağıldı.ekonomik sıkıntılardan.iflas edenler oldu.Bu ve bunun gibi bilinçsiz ahmak insan gruplarını istemiyoruz.Turizmin bir daha baltalanmasını istemiyoruz.Eğer bunu yapanlar Alanya'ya zarar vermek için geliyorsa.kötü amaçları için geliyorsa gelmesin.Alanya da emniyet devreye girdi bu arada.
Can
Kardeş Alanyada Alanya lı kalmadı, ipini koparan geldi. 1 sene çalışıp memleketine kaçıyor hepsi, haliyle tokatcı sayısı çoğalıyor. Haliyle suç Alanyalının mış gibi görünüyor. 1.sart turizmde çalışacak insanlara 1.derece deneyim ve eğitim şartı getireceksin!
Veli
Çöplük ettiler alanyayi rezillik diz boyu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.