Güncel

Amazon akıllı telefon sektörüne girmeli mi?

Hızla gelişen akıllı telefon marketi Amazon'u nasıl etkiler?


İşte Amazon'un akıllı telefon pazarından uzak durmasının sebebi. Akıllı telefon piyasası Amazon'un başını ağrıtacak gibi görünüyor. Evet Amazon hala Wall Street'te yüksek kar oranıyla varlığını sürdürüyor. Baskın onlina varlığı, başarılı Kindle e-reader ve Kindle tableti ile hala iyi bir firma.

Müzik, kitap, film ve diğer ürünleriniz genişlemeye başladığında bunları telefon alanında da yaymak isteyerek başınızı ister istemez daha geniş bir sektör olan akıllı telefon sektörüne çeviriyorsunuz. Apple ve Samsung'un zirve savaşını izlerken siz de dağın tepelerine tırmanmaya çalışıyorsunuz.

1341785925_php3cn3ne87amazoncnetnyc201121610x458.jpg

Akıllı telefon sektörü en zor sektörlerdendir dışarıdan göründüğü kadar iki kazananın oynadığı rol değildir. Apple ve Samsung'un bu alanda göze aldığı tonlarca kayıp vardır. Geçtiğimi günlerde RIM yaşadığı zorluk da buna bir örnekti. Biraz zayıfsanız bu konuda iki kere düşünmelisiniz. HTC aynı şekilde bir çok başarıya imza atmasına rağmen karının hala düşüşte olduğu da bir gerçek. Nokia, Sony  ya da LG yeni adımlar ve yeni değişikliklerle ayakta kalma savaşı içinde.

Elbette Apple'ın iPhone'dan önce bir telefon tecrübesi yoktu ve evet bu iyi bir dönüştü. Ancak Apple aynı zamanda zengin bir donanım ve yazılım geçmişine de sahip. Google'ın telefon çıkarmasıyla ilgili de Anroid geçmişini düşünürsek çok söylenecek söz yok ki Google donanımdan kazanmak için bu işe girmiş de değildir.

1341786056_300x162amazon-tabletten-sonra-windows-phone-yuklu-bir-akilli-telefon-cikarabilir.jpg

Amazon'un akıllı telefon sektöründe iyi bir firma olacağına inanıyor musunuz? Amazon ne kadar güçlü bir marka? Kindle Fire kapıyı araladı ancak eleştiriler ve şikayetler göz önünde bulundurulmalıdır. Kısaca akıllı telefon pazarı oldukça farklı bir alan. Kindle akıllı telefonu Amazon'a neler getirir ve daha da önemlisi neler götürür?

Bunlara ek olarak akıllı telefon pazarı tek başınıza yürüyeceğiniz bir yol da değil. Samsung ve Apple davalarını hepimiz takip ediyoruz ve işin bu kısmı da önemli bir paya sahip. Peki Amazon ne kadar destek alır?

Microsoft yeni işletim sistemini çıkarmaya çalışıyor, Nokia Windows Phone telefonlardan çıkış arıyor, RIM yeni konsept deniyor. Hiç bir şey aynı kalmıyor çünkü teknolojinin hız kazandığı bu dönemde kimsenin alışılmışa tahammülü yok. Herkes yeni bir şeyler bekliyor ve herkes yeni bir şeyler yapıyor. Bu iki grubun arasında kalmak Amazon için büyük bir felaket olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.