Güncel

Amazon akıllı televizyonlarını tanıttı! Gelirse Türkiye'de yok satar

ABD merkezli e ticaret devi Amazon'un akıllı TV'leri resmen tanıtıldı. İşte bilmeniz gerekenler.

Amazon akıllı televizyonlarını tanıttı! Gelirse Türkiye'de yok satar

Amazon’un kendi adını taşıyan akıllı televizyonları, Amazon Fire TV Omni serisi ve Fire TV 4 serisi ile karşımıza çıkıyor. Yeni Amazon Smart TV'ler 27 Ekim sonrasında mağazalarda yerini alacak.

Amazon şirketi kendi adını taşıyan, Amazon markalı ilk akıllı TV'leri, Amazon Fire TV Omni Serisi ve Amazon Fire TV 4 Serisi ve yeni bir Fire TV Stick dahil olmak üzere güncellenmiş Fire TV ürün ailesini duyurdu. Her iki yeni televizyonda Amazon'da ön siparişe açıldı ve 27 Ekim'de resmi olarak piyasaya sürülecek.

Son yıllarda akıllı TV'lerin kullanımının yaygın hale gelmesi ile şirketler akıllı televizyon modelleri ile rekabet ediyor.

İşte Amazon akıllı televizyonlar ile ilgili bilmeniz gerekenler

Amazon Fire TV Omni serisi

Amazon'un bu sürümdeki birinci sınıf akıllı TV'si olan Omni Serisi, 43, 50, 55, 65 ve 75 inç boyutlarında sunulan 4K Ultra HD çözünürlüklü bir televizyon olarak karşımıza çıkıyor. TV'de, uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan Alexa ses kontrolüne izin veren yerleşik mikrofonlar bulunuyor.

Yalnızca sesinizi kullanarak TV'yi açabilir veya kapatabilir, girişleri değiştirebilir ve ayarları yapabilirsiniz. TV aynı zamanda akıllı ev cihazlarınızla da entegre edilebilir; ses kontrolünü kullanarak diğer cihazlarınızı yönetebilir, çalışıp çalışmadıklarını kontrol edebilir ve hatta akıllı ev kameralarınızı TV'nizden görüntüleyebilirsiniz. Yapılan açıklamaya göre bu yıl bitmeden Zoom görüntülü aramaları da bu yeni seri akıllı televizyondan yapılabilecek.

Amazon Fire TV 4 Serisi

Omni Serisi ile aynı 4K çözünürlüğü sunan Amazon Fire TV 4 serisi 43, 50 ve 55 inç boyutlarında olacak. Omni'nin eller serbest özelliklerini bıraksa da 4 serisi aynı sesle kontrol özelliklerini taşıyor. Bunun için sadece Fire TV Alexa Voice Remote'u kullanmak yeterli olacak. Genel olarak, akıllı TV özellikleri, aynı Fire TV işletim sistemine sahip Omni Serisi ile aynı olan Amazon Fire TV 4 serisi akıllı TV Omni serisine göre daha uygun fiyatlı olacak.

Yorumlar
Ozy
Türkiye'ye gelmesi %100 imkansız.. Tv boxlar bile android tv os kullanmasına karşın türkçe asistan desteği vermiyor.. Gelse dahi boxlar bile fahiş fiyatlara satılırken tvleri düşünemiyorum.. Bir dünya para verip "ok google" "turn off tv" diyecek enayilere hitap eder..
Cevapla
Riza
Yahu biraz gerçekçi olun. Sanki Türkiye'de herkesin alım gücü var, insanlar 4 gözle Amazon Tv'yi bekliyormuş gibi yazıyorsunuz sizin tuzumuz kuru galiba. Birde çıkın halka sorun bakalım. Ikincisi o sesle kontrol edilen televizyon evinizin içindeki bütün konuşmaları dinliyor ve kaydediyor. Artı görüntülü konuşmalarınizda da resimlerinizi ve videolarınızı kaydediyor. Birde teknolojiyle haşır neşirsiniz güya.
Cevapla
Emre
Evet, senin konuştukların mesela, resim, vidyoların falan acayip lazımmış Amazon'a...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.