Güncel

Amazon her geçen gün büyümeye devam ediyor!

Amazon.com Inc.'in dördüncü çeyrek satış geliri ve karı beklentileri aştı. İşte detaylar!

Amazon her geçen gün büyümeye devam ediyor!

ABD'li e-ticaret şirketi Amazon.com Inc.'in dördüncü çeyrek satış geliri ve karı beklentileri aştı. Amazon tarafından Perşembe günü açıklanan şirket finansallarına göre e-ticaret devinin son çeyrekteki net satış geliri 72.4 milyar dolar seviyesinde gerçekleşerek 71.9 milyar dolarlık beklentiyi aştı.

Amazon her geçen gün büyümeye devam ediyor!

Şirketin aynı dönemdeki hisse senedi başına düşen karı 6.04 dolar ile 5.56 dolarlık beklentinin üzerinde gerçekleşti. Peki dünyanın en zengin adamının kim olduğunu biliyor musunuz? 

Dünya üzerindeki gelir dağılımını ve bununla birlikte servet sahibi insanları konu alan bir araştırmaya göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos.

Yapılan araştırmaya göere Bezos’un serveti ise 112 milyar dolar. Bezos’tan sonra listenin ikinci sırasına yerleşerek dünyanın en zengin insanları arasında yer alan bir diğer isim ise Microsoft'un kurucusu Bill Gates olurken, listede üçüncü sırada Warren Buffet (Berkshire Hathaway) oldu.

2018 yılı ile birlikte toplamda var olan 2 bin 200 milyarderin servetinin 900 milyar dolar artış gösterdiği belirlendi. Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan diğer isimler ise sırasıyla, Bernard Arnault, Amoncia Ortega, Carlos Slim, Mark Zuckerberg, Larry Page, Larry Ellison ve Sergey Brin.

Peki Jeff Bezos'un saatte ne kadar kazandığını biliyor musunuz? Alışveriş devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos saate tam tamına 4.4 milyon dolar kazanıyor.

Yorumlar
batsın
amazondan almanyada kurt gözü lens sipariş ettik koyu bir yeşil lens geldi dolandırıcılar
Cevapla
qwq
insan biraz dağıtır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.