Amazon ile eBay birbirine girdi!

eBay, Amazon’u kendi iç mesajlaşma sistemine girip, satıcılarını çalma girişiminde bulunduğunu iddia etti, ortalık karıştı. İşte detaylar!

Amazon ile eBay birbirine girdi!

eBay ile Amazon, adeta birbirine girdi. Mahkemeye taşınması beklenen suçlama, eBay’in Amazon’a yönelik bir iddiasıyla gündeme bomba gibi düştü.

eBay, yaptığı açıklamayla Amazon’u, eBay’in satıcılarını çalmaya çalışmakla suçladı. İddiaya göre Amazon çalışanları, eBay'de online pazar yeri olan  satıcıları Amazon’un kendi platformlarına çekmek için eBay'ın iç mesaj sistemini kullandı.

eBay’den konu hakkında; “Amazon’un, eBay satıcılarını kendi platformuna çekmesi yasadışı ve rahatsız edici bir davranış.”  dedi. Konuyla ilgili olarak Amazon ile de irtibata geçtiklerini duyuran eBay, "Amazon'un yasadışı faaliyetine son vermesini talep ettik ve eBay'i korumak için gerekli tüm adımları atacağız" denildi.

Amazon ile eBay birbirine girdi!

Amazon ile eBay birbirine girdi! - Resim : 1

110 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengini olan Jeff Bezos'un kurup yönettiği Amazon’un yaklaşık 50 çalışanının, eBay’in dahili mesajlaşma sistemi üzerinden 1000’den fazla satıcıya mesaj gönderdiği ifade ediliyor. Konuyla ilgili olarak Amazon’un ise kapsamlı bir soruşturma yürüttüğünü belirtildi.

E-ticaret pazarında tüm dikkatleri üzerine çeken bu gelişmenin ardından eBay’in ABD borsalarında işlem gören hisseleri yüzde 0.6 yükseldi. Yaşanan bu durumun adli olarak da yeni bir soruşturma sürecinin başlatılması ihtimalinin artmasıyla Amazon hisseleri ise yüzde 1 değer kaybetti.