Amazon, kendi havalimanını inşa ediyor!

ABD'li e-ticaret devi Amazon, kendi havalimanını inşa etmek için ilk adımı attı. Amazon CEO’su Jeff Bezos’un direksiyonuna geçtiği iş makinesiyle ‘start’ verilen havaalanı için 2 bin kişi işe alınacak.

Amazon, kendi havalimanını inşa ediyor!

ABD’li e-ticaret devi Amazon, kendi havalanını inşa etmek için kolları sıvadı. 1 trilyon dolara dayanan değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Amazon'un CEO’su Jeff Bezos’un direksiyonuna geçtiği iş makinesiyle ‘start’ verilen havaalanı için 2 bin kişi işe alınacak ve 1.5 milyar dolar yatırım yapılacak.

Amazon, kendi havalimanını inşa ediyor!

ABD’nin Kentucky eyaletindeki Cincinati kentine inşa edilecek olan havalimanının temel atma törenine katılan Amazon CEO’su Jeff Bezos, 1.5 milyar dolara mal olması beklenen havalanının inşaati için ‘start’ı da kendi elleriyle verdi. İş makinesinin direksiyonuna geçip, sembolik olarak inşaat çalışmalarını başlatan Bezos, “Bunu sürmenin eğlenceli olduğunu tahmin ediyorsanız, haklısınız!” açıklamasında bulundu.

Gerçekleştirdiği bu sembolik temel atma törenini Twitter üzerinden de paylaşan Bezos, “Paketlerinizi daha hızlı alabilmeniz için yeni hava merkezimize 1.5 milyar dolar yatırım yapıyoruz. 3 milyon metrekare büyüklüğünde olacak ve 2 bin kişiye iş yaratacak.” ifadelerine yer verdi.

Jeff Bezos araziyi 50 yıllığına kiralamıştı

150 milyar doları aşan kişisel servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, "Müşterilerimize daha hızlı paketler sunmamızı sağlayacak olan bu hub, Amazon Prime’da teslim sürelerini iki günden bir güne indirecek” açıklamasında bulundu. E-ticaretteki maliyetlerini azaltmak için teslimat sürelerini hızlandırmaya odaklanan Amazon, 2017 yılında Cincinnati (Northern Kentucky) Uluslararası Havaalanı'ndan 900 dönümlük mülk için 50 yıllık bir kira sözleşmesini yapmıştı.