Güncel

Amazon o şehirde genel merkez açmaktan vazgeçti!

ABD'li e-ticaret devi Amazon, bazı politikacılar, sendikalar ve aktivistlerden gelen itirazlar üzerine o şehirde genel merkez kurmaktan vazgeçti. İşte detaylar!

Amazon o şehirde genel merkez açmaktan vazgeçti!

ABD'li e-ticaret devi Amazon, New York'ta yeni genel merkez açma planından vazgeçti.  Amazon'dan yapılan açıklamada, şirketin, eyaletteki bazı politikacılar, sendikalar ve aktivistlerden gelen itirazlar üzerine New York'ta yeni genel merkez kurma kararından vazgeçtiği belirtildi.

Amazon o şehirde genel merkez açmaktan vazgeçti!

Yeni bir genel merkezin kurulması için seçilmiş yetkililerin desteğine ve iş birliğine ihtiyaç duyulduğu, bu nedenle itirazlar üzerine bu plandan vazgeçildiği ifade edildi.

Açıklamada, ''Anketler, New York'luların yüzde 70'inin planlarımızı ve yatırımlarımızı desteklediğini gösterse de bazı siyasiler planımıza karşı çıktıklarını ve projenin başlatılması için gereken konularda bizimle iş birliği yapmayacaklarını açıkça belirtti.'' ifadesi kullanıldı.

New York eyaletinde Queens bölgesinde açılması planlanan yeni genel merkezin 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı kaydedilmişti. Peki Amazon bundan sonra ne yapmayı planlıyor? Şimdilik bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil ancak Amazon kolay kolay New York'u bırakacak gibi değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.