Güncel

Amazon popüler dizinin fişini çekti

İster televizyon isterse de online platformlar olsun, dizi/film sektörünün her zaman ve her yerde en önemli kuralı reyting yoksa dizi de yoktur.

Amazon popüler dizinin fişini çekti

Dünyanın en önemli dijital yayın platformlarından biri olan Amazon, sürpriz bir karara imza attı. Ünlü yazar Lauren Oliver'ın diziye de ismini veren aynı adlı romanından uyarlanarak ekranlara yansıyan Panic isimli genç yetişkin draması türündeki dizisi, yeterli reytinglere ulaşamadığı gerekçesiyle henüz 1. sezonun sonunda yayından kaldırıldı.

Hem eleştirmenlerden hem de puanlama sistemine sahip internet sitelerinden son derece düşük puanlar alarak beklentilerin altında kalan dizi aslında gelecek vadeden ancak henüz senaryo anlamında yeterli açılımı sağlayamamış dizilerden biri olarak gösteriliyordu.

Dizideki bu beklenti, aslında gelecek sezonların daha kaliteli olacağını ve izleyicilere de bekleneni sunacağını düşündürmeye başlamıştı ancak öyle olmadı. Daha doğrusu olamadı. Çünkü Amazon, bu diziye daha fazla müsamaha gösteremedi ve 1. sezonun sonunda diziyi yayından kaldırdığını duyurdu.

Amazon popüler dizinin fişini çekti

Aslında "Panic" hikayesi itibariyle de son derece merak uyandıran bir diziydi. Yayından kaldırılan dizinin ana hikayesi, Teksas'da yaşayan ve her yaz mezun veren bir okulun son sınıf öğrencilerinin katıldıkları bir tür yarışmayı konu alıyordu. Bu yarışmayı diğerlerinden ayıran şey ise, kazananlar her istediğine sahip olabiliyor ve bir hapishane olarak gördükleri kasabadan sonsuza kadar kurtulabiliyorlardı. İşi daha da ilginç yapan şey ise, en son yapılacak yarışmada potun iyice artması ve buna bağlı olarak da riskin mal mülkten ziyade kahramanlarımızın hayatını ortaya koyacakları boyutlara gelmesiydi.

Dizinin oyuncu kadrosunda Olivia Welch, Mike Faist, Jessica Sula, Camron Jones, Ray Nicholson ve Enrique Murciano yer aldı. "Panic" isimli dizi, Amazon Studios tarafından çekildi. Dahası stüdyo son yıllarda bu tarz genç yetişkin projelerine bir hayli önem veriyor. Bununla birlikte şu ana kadar henüz bu kategoride platformun istediğini alamadığı da bir gerçek. Bakalım şirket bu tür diziler konusunda daha ne kadar ısrarını sürdürebilecek. Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.