Donanım

Hayaldi gerçek oldu! PlayStation 2 el konsoluna dönüştürüldü!

PlayStation 2, oyun konsollarına yaptığı modlamalar ile öne çıkan GingerOfOz tarafından el konsoluna dönüştürüldü! İşte detaylar!

Hayaldi gerçek oldu! PlayStation 2 el konsoluna dönüştürüldü!

Taşınabilir hale getirmesi ile öne çıkan GingerOfOz, bu defa bir dönemin efsane konsolu olan PlayStation 2 üzerinde bazı değişiklikler yaparak, konsolu taşınabilir konsola dönüştürdü. İşte cihazın yapım aşaması ve performansı!

Hayaldi gerçek oldu! PlayStation 2 el konsoluna dönüştürüldü!

21 yıl önce satışa sunulan ve birçoğumuzun çocukluk hayali olan PlayStation 2, tahmin edeceğiniz gibi şüphesiz konsol dünyasının en başarılı teknolojilerinden biri. Zira şu ana kadar 155 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmış olan konsol, üzerine birçok yeni nesil konsol çıkmış olmasına rağmen, hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Ayrıca konsolun bu satış rakamı ile, tüm zamanların en çok satan oyun konsolu ünvanını elinde bulundurduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Haberimizin asıl konusuna gelecek olursak; Nintendo Wii gibi oyun konsollarına yaptığı modlamalar sayesinde onları taşınabilir hale getirmesi ile öne çıkan GingerOfOz, bu defa bir dönemin efsane konsolu olan PlayStation 2 üzerinde bazı değişiklikler yaparak, konsolu taşınabilir konsola dönüştürdü.

GingerOfOz, taşınabilir hale getirdiği bu yeni konsolun ismini ise PS2 Eclipse olarak isimlendirdi. Taşınabilir konsolun görünüş olarak PS Vita konsoluna kıyasla ciddi farklılıklara sahip.

Konsolun dış kasasını 3D yazıcıda özel olarak tasarlayan GingerOfOz, PlayStation 2'i taşınabilir hale getirmek için orijinal PS2 anakartını küçülterek,  yeni tasarımına entegre etti. GingerOfOz yeni tasarımının ekranı için ise 5 inç büyüklüğünde, 480p çözünürlüğe sahip bir panel kullandı. GingerOfOz ayrıca hoparlör ve kulaklık girişi gibi donanımlar ilave etmeyi de ihmal etmedi. Oyunları USB bellekten çalıştıran GingerOfOz'ın bu tasarım için kullanmış olduğu batarya ise, cihazın yaklaşık olarak 3 saat kadar kullanımına imkan sunuyor.

PS2 Eclipse'in yapım aşamasını aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

PS2 Eclipse'in genel olarak birçok oyunu rahatlıkla ve başarılı olarak oynatsa da, bazı oyunlarda kasma ve donmalar meydana geliyordu. Ancak cihaz genel anlamda başarılı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.