Güncel

Amazon'da yeni dönem başlıyor: TikTok'u örnek alacak!

TikTok'un yükselişi, Amazon gibi şirketlerin kısa biçimli video çabalarını artırmasına neden oldu. Amazon'da TikTok tarzı video ve fotoğraf yayınını başlatıyor.

Amazon'da yeni dönem başlıyor: TikTok'u örnek alacak!

Amazon, uygulamasında alışveriş yapanlara TikTok tarzı özelleştirilmiş videolar ve fotoğraflar akışı sunacak bir özellik başlattı. Inspire adlı özellik, tüketicilerin ürünleri ve fikirleri keşfetmesine ve etkileyiciler, markalar ve diğer müşteriler tarafından oluşturulan içerikten alışveriş yapmasına olanak tanıyan yeni bir kısa biçimli video ve fotoğraf akışıdır. Tüketicilerin dikkatini markaların doğrudan tüketicilere pazarlayabildiği TikTok gibi uygulamalardan uzaklaştırmak ve bunun yerine Amazon.com'daki satışları artırmak için tasarlandı.

Amazon'da yeni dönem başlıyor: TikTok'u örnek alacak! - Resim : 1

Yeni alışveriş özelliğinin ilk olarak Aralık ayı başlarında ABD'deki belirli müşterilere sunulacağını ve takip eden aylarda ABD'li müşterilerin geniş çapta kullanımına sunulacağını söyledi. Müşteriler, Inspire'ı kullanmaya başlamak için Amazon Shopping uygulamasını açacak ve Inspire'ın simgesine dokunacak. İlk başlattıklarında, Inspire beslemelerini kişiselleştirmek için makyaj, cilt bakımı, evcil hayvanlar, oyun, bitkiler, yürüyüş, iç tasarım, seyahat, koşu ve daha fazlası dahil olmak üzere 20'den fazla ilgi alanı arasından seçim yapmaları istenecek.

Inspire, kısa biçimli video içeriğine odaklanırken, aynı zamanda fotoğraflar için destek sunarak TikTok ve Instagram arasında bir uygulama haline gelecek. Instagram gibi, kırmızı kalbi ile içeriği "beğenmek" için ekranda herhangi bir yere iki kez dokunulabilecek. Bununla birlikte, bir sonraki videoyu görmek için alttan yukarı kaydırılınca TikTok'un dikey video akışı gibi Inspire özelliği kullanılacak. Inspire, etkileşimlerini ve beğenilerini takip ederek kullanıcının ilgi alanları hakkında daha fazla şey öğrendiğinden, zamanla Amazon, akışın kendisini daha iyi özelleştireceğini söylüyor. Daha uzun vadede perakendeci, ürünü daha da geliştirmek için Inspire'a daha fazla alışveriş yapılabilir özelliğin yanı sıra ek uygulama içi işlevsellik ve içerik eklemeyi planlıyor.

Amazon Inspire şu anda yalnızca iOS ve Android'deki Amazon mobil uygulamasında, başlangıçta belirli müşterilere sunulmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.