Güncel

Amerika polisi video çekilirken neden müzik açıyor?

Amerika'da şeytanın aklına gelmeyecek olay polisin aklına geldi. Amerika polisi sosyal medyada görünmemek için bakın hangi yönteme başvurmuş?


Amerika Birleşik Devletleri'nde polisin uygulamış olduğu sert müdaheleler tüm dünyaya sosyal medya sayesinde yayılmıştı. Özellikle siyahi vatandaşlara karşı uygulanan bu müdahalede son olarak geçtiğimiz Haziran ayında George Floyd boğularak polis tarafından öldürülmüştü.

Sosyal medyada bir anda George Floyd'un videolarının boğularak öldürüme anına ait videonun yayılmasının ardından, ABD'de gösteriler başlamıştı. Siyahilere karşı yapılan zulmün önüne geçmek isteyen eylemciler, amaçlarında da sosyal medya sayesinde başarılı olmuştu.

Ancak George Floyd olayından sonra ABD polisi sert müdahelelerini durdurmadı. Her geçen gün YouTube, Instagram, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında ABD polisinin zulmünü görmeye başladık.

Bugün ise ABD polisinin sosyal medyada yer almamak için şeytanın aklına gelmeyecek bir yönteme başvurduğu ortaya çıktı. Polisin orantısız güç uyguladığı durumlarda ilginç bir şekilde polisler tarafından müzik açıldığı ortaya çıktı.

Polisler neden müzik açıyor?

Bildiğiniz gibi sosyal medya platformlarına video yüklediğinizde sesler otomatik olarak analiz ediliyor. Eğer videoda telif hakkına sahip şarkı varsa o video otomatik olarak siliniyor.

ABD polisi de bilerek telif hakkına sahip olan şarkı açarak videolarının sosyal medya platformlarına yüklendikten hemen sonra kaldırılmasını sağlıyor. Bu algoritma herkes için eşit şekilde çalıştığından videonun içeriğine bakılmadan arkada çalan şarkı analiz ediliyor ve video saniyeler içerisinde kaldırılıyor.

Oldukça ilginç bir yöntem kullanan ABD polisinin bu yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Berke
Biz videonun sesini kesip atıyoruz sıkıntı yok
Cevapla
Anonim
Bu durumda polisin sözlü saldırılarında yapacak birşey kalmıyor gibi, fakat fiziki saldırılarda ses'e gerek yok, görüntü herşeyi açıklar zaten.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Suçluluk duygusu nu örtbas etmek için bu yola başvuruyorlar
Cevapla
Mert
Cidden şeytanın aklına gelmez bu. Nasıl bi zalimliktir bu ya? Bir de ırkçılığa karşı savaştık derler 2. dünya savaşında. Asıl ırkçı amerikadır.
Cevapla
Bilen Kişi
Hmm o zaman onlarda videoyu yüklemeden önce azıcık uğraşsınlarda sesi kapasınlar isterlerse videoya da alt yazı eklerle bundan bundan sesi kapattım diye.
Cevapla
Mert
Vatandaşlar farkında değil ki bu taktiğin. Bizim gibi bilmiyorlar onlar da. Anca bir yerden öğrenecekler de sonra sesi kapayacaklar..
ernfdn
ne diyon olm zaten bilerek açıyolar müziği neden kapatsınlar. amaç zaten videonun silinmesi. bilen kişi ama ne kadar bilen?...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.