Güncel

Amerika'nın en kötü CEO'su gerçekten o mu?

"O sadece Microsoft'a değil, Nokia, HP gibi devlere de zarar veriyor." bu sözler hangi CEO için söylendi?

Amerika'nın en kötü CEO'su gerçekten o mu?

Belki de tüm dünyanın üzerinde olduğu, en zengin şirketlerinden biri olan Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'dan bahsediyoruz, hakkında o kadar çok konuşulan o ünlü CEO gerçekten  Amerika'nın en kötü CEO'su mu?

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük şirketlerinden olan Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer hakkında forbes'ın bir yazarı ilginç sözlere imza attı. Steve'ın zararının sadece Microsoft'a değil, diğer şirketlere de olduğunu belirtti.

1337261608_240511windows82.jpg

Olay yaratan sözlerinin devamında şirketin CEO'luk görevinden alınmasını gerektiğini, daha da sert bir tabirle kovulması gerektiğini dile getiren yazar bakın neler söyledi.: gerektiğini şu sözlerle açıkladı Adam Hartung: "Şüphesiz ki, bugün Amerikan şirketlerinin büyük bölümüne baktığımızda en kötü CEO'nun Ballmer'dır. Ballmer'ın beceriksizliği, en hızlı büyüyen ve en değerli teknoloji pazarlarında (mobil müzik, akıllı cepler ve tabletler) sadece Microsoft'un değil aynı zamanda Dell, HP ve hatta Nokia gibi "ekosistem" şirketlerinin de büyümesini ve büyük kazançlar elde etmesini engelledi. Onun berbat liderliği Microsoft'un da ötesindeki şirketlerin hisse değerlerinin düşmesine ve işlerinin azalmasına neden oldu." dedi.

Yazarın sölediklerine kanıt olarak söledikleri arasında Vista ve Zune 'nun Microsoft üzerindeki etkileri, fiyasko olarak nitelendirilirken, CEO'luk görevini 2000 yılında Bill Gates'ten devralana Steve Ballmer'ın hisseler konusunda da bir düşüşe neden olduğunu dile getirdi. Gates zamanında 60 dolar olan hisselerin bugün 30 doların altından işlem gördüğünü dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.