Güncel

Android 12 ile yapabileceğiniz 5 harika şey!

Android 12 güncellemesini alan bir telefonunuz olduğunda yeniliklerin neler olduğunu ve neler yapabileceğinizi bilmek istiyorsanız, işte Android 12 ile yapabileceğiniz 5 şey.

Android 12 ile yapabileceğiniz 5 harika şey!

Beklediğiniz bazı değişiklikler yalnızca daha önce var olanı güncelleme ve geliştirmeye dayanır. Bunun yanında, daha önce bilmediğiniz ve görmediğiniz yeni araçlar da eklenir. 

Güncellemeyi alan bir telefonunuzla ne yapabileceğinizi bilmek istiyorsanız, işte Android 11 ile yapamadığınız ama Android 12 ile yapabileceğiniz 5 şey.

Android 12 İle Yapabileceğiniz 5 Harika Özellik!

Arabiriminizi Özelleştirme

Bu, mevcut sürümün gelişinden bu yana en çok konuşulan eklentilerden biridir. Material You ile cihazınızı bütünüyle özelleştirebilirsiniz. Büyük bir ölçüde görünümleri tamamen değiştiren uyumlu uygulamalar göreceksiniz.

Bu özellik, cihazınıza benzersiz ve eşsiz bir görünüm kazandırmak için duvar kâğıdı kümesinin bir dizi rengini arayüzün geri kalanı ile değiştirmesi sayesinde mümkün oluyor.

Güvenlik Erişimi

Denetim Masası son güncellemede yine mevcut ve bu kısa vadede değişmeyecek gibi görünüyor. Ancak, kullanıcıya daha özel bir tarama sağlamak için yeni işlevler entegre edilmiş.

Bunun için kamera ve mikrofonu tercihinize göre kapatmaya izin veren iki seçenek entegre edilmiş. Daha önce erişim vermiş olsanız bile, hiçbir uygulama kamera ve mikrofona erişemeyecek.

İstediğiniz Zaman Kopyalayın

Elbette birden çok durumda, bir metni bir arkadaşımıza göndermek için kopyalamaya çalışırız. Örneğin, şimdiye kadar kopyalamak istediğiniz metni seçmek, metni yapıştırmak ve göndermek için ve WhatsApp'a erişmek için Google Chrome arasında geçiş yapar durursunuz.

Android 12'nin gelişiyle, uygulamaya girmeden aradığınız parçayı seçmek artık mümkün. Yukarı kaydırmanız son kullanılan uygulamaları açacak. Sağ alttaki 'Seçmek İçin' tuşuna basarak, söz konusu uygulamaya erişmek zorunda kalmadan istediğinizi kopyalayabilirsiniz.

Fotoğrafları Kaydetme

Bu ekleme, önceki durumda gördüğümüze benzer şekilde çalışıyor, çünkü açık olan en son uygulamalara da başvuruyor. Bu durumda, alt bölgedeki herhangi bir düğmeye basmanız gerekmez.

Bir görüntüyü basılı tutmanın, son uygulamalardan bazılarında, Google Lens ile taramak, kaydetmek veya paylaşmak gibi çeşitli etkileşim yollarını göstermesi yeterli oluyor.

Akıllı Ekran Çevirme

Otomatik ekran döndür hiç de yeni değil. Ancak, bu işlevselliğe daha fazla etkinlikle çalışacak değişiklikler yapılmış. Birçok kez kanepede veya yatakta yatarak bir diziyi izlemeye çalışmış olabilirsiniz, ancak sinir bozucu otomatik ekran dönüş durumu olayı tamamen mahvedebilir.

Yüz dedektörü ile bu tekrar olmayacak, çünkü cihazınız hangi pozisyonda olduğunuzu bilmek için yüzünüzü analiz edecek ve böylece ekranı döndürecek veya döndürmeyecek.

Yorumlar
Oled
Harika ötesi özellikler inanılmaz
Cevapla
Ömer
Kullanıyorum hepsini
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.