Güncel

Android, iOS ve Windows Phone kullanım oranları ne durumda?

Bağımsız araştırma firması Kantar Worldpanel kullanım oranlarına ilişkin yeni bir rapor yayınladı.

Android, iOS ve Windows Phone kullanım oranları ne durumda?

Bağımsız araştırma firması Kantar Worldpanel her 3 işletim sistemine ilişkin kullanım oranlarını gösteren yeni bir rapor yayınladı.Raporda yer alan sonuçlar Windows Phone ekosistemi için tahmin de edebileceğiniz gibi hiçte iyi değil.Fakat Android ve iOS tarafı halinden memnun gibi görünüyor.

Android

Amerika Birleşik Devletleri

Yayınlanan rapora göre 2016'nın Mart, Nisan ve Mayıs aylarında Android'in bütün akıllı telefonlar içerisindeki kullanımı %76.5 seviyesinde.Önceki seneye nazaran %6 gibi hiçte azımsanmayacak bir oranda büyüme gösteren Android Çin'deki bütün akıllı telefonların da 5 te 4'ünü temsil etmekte.Bunun dışında ABD'deki akıllı telefon satışlarının %68.5'i Android işletim sistemine sahip cihazlardan oluşuyor.

iOS

Japonya

Rapora göre iPhone SE Birleşik Krallık, ABD ve Çin'de artık ilk 10'da.iOS tarafında küçük bir düşüş mevcut fakat orantısız bir düşüş değil.

Windows Phone

İtalya

Beklediğiniz gibi.Kantar Worldpanel'in ve diğer araştırma yapan bütün şirketlerin verilerine göre önceki yıla ve önceki aya kıyasla maalesef bütün pazarlarda düşüş durumunda.


Raporun içerdiği farklı bölgelerdeki kullanım oranı istatistikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.