Güncel

Android işletim sistemi Google Play üzerinden güncellenecek

Google'ın üzerinde çalıştığı yeni sisteme göre Android işletim sistemi güncellemeleri Google Play uygulama mağazası üzerinden yapılacak.

Android işletim sistemi Google Play üzerinden güncellenecek

Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin yeni sürümleri telefon üreticileri tarafından gerçekleştiriliyor. Ancak bu durum biraz değişecek gibi görünüyor. Google'ın üzerinde çalıştığı yeni sisteme göre işletim sistemi güncellemeleri uygulama mağazası Google Play üzerinden yapılacak.

Android işletim sistemi Google Play üzerinden güncellenecek

Eğer bu yeni sistem hayata geçerse Android sistem güncellemeleri Google Play üzerinden yapılacak. Ancak bu sistemin nasıl olacağı konusu biraz karmaşık. Zira birçok telefon üreticisi Android işletim sistemini doğrudan kullanmak yerine kendi geliştirdikleri arayüzlerle kullanıyorlar. Bu da işletim sisteminin güncellemesinin üretici tarafından yapılmasını gerektiriyor. Ayrıca ülkelere göre farklı bazı düzenlemeler de bu işletim sistemleri arasında yer alıyor.

Google'ın getireceği yeni sistemle ilgili çok fazla bir detay bulunmuyor. Şimdilik sızıntı olarak ortaya atılan iddiaların hayata geçip geçmeyeceği bilinmiyor.

Yorumlar
Engin
Eski güncellenmeyen sürümlerin donanımlarının elverdiği ölçüde ve güvenlik olarak güncellenmesi şart.
Cevapla
FeyloSafi
FakeNews seviyoz galiba.
Cevapla
yakup
google playde uygulamaların çoğunun içeriği virüslü çıkuyor lakin güncellemeyi google playden yapıcaksak google play sıkı önlemler alması gerekir virüsler için eğer almassa kimse indirmez güncellemeyi
Cevapla
Murat
Çoğumu? Çok abartmışsın
avni
telefon üreticilerinin artik guncellemedigi modeller google tarafindan guncellenebilir. ama yalin android kullanmalari gerekebilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.