Güncel

Android kullanıcıları dikkat! Play Store tasarımı değişti

Play Store tasarımı değiştirilerek yeni bir görünüme kavuştu. İşte yeni tasarımın detayları.

Android kullanıcıları dikkat! Play Store tasarımı değişti

Android 12’nin gelişi Google uygulamalarında bazı değişikliklerin yapılmasına sebep oldu. Google uygulamalarında yavaş yavaş tasarımlar değişmeye başladı. Bu değişimler şimdiye kadar uygulamalarda kendini göstermeye başladı.  Bu kapsamda Play Store da tasarımda değişikliğe giden uygulamalar arasında karşımıza çıkıyor. Apple'in App Store sistemine benzeyen Android kullanıcılarının uygulamalara eriştiği Play Store yeni tasarımıyla görüntülendi.

Google Play Store için tasarım değişikliği yapıldı

Şu anda yeni tasarımı tüm Android kullanıcılarının aynı anda görememesi gibi bir ihtimal söz konusu. Ancak bazı kullanıcılar yenilenen tasarımı gördüklerini bildirmeye başladılar. Muhtemelen kısa süre içinde tüm Android kullanıcıları yenilenmiş tasarıma erişeceklerdir. Söz konusu değişimde devrimsel nitelikte farklılıklar yok, ancak göze çarpan bazı detaylar söz konusu.

Görüldüğü kadarıyla Google'ın yeni tasarımı daha minimalist olarak ayarlanmış. Renk karmaşasından da kurtulan uygulama daha basit renk seçimleriyle kullanıcıların gözünü yormayacak şekilde dizayn edilmiş. Uygulama için karanlık temada da yine benzer şekilde basit ve göz yormayacak bir tasarım ön plana çıkıyor. Tasarım değişikliğinde daha sonradan karşımıza çıkabilecek detaylar gelmeye devam edebilir, zira Android 12 kısa süre önce yayınlandı.

Eğer bir Google Pixel kullanıcısıysanız yüksek ihtimalle uygulamadaki değişiklikleri ilk siz göreceksiniz. Ancak kısa süre içinde tüm Android kullanıcıları Play Store için yenilenmiş tasarımı görmeye başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.