Güncel

WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özelliği getirdi

WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özelliğini nihayet test ediyor. İşte detaylar.

WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özelliği getirdi

WhatsApp'ta sesli mesaj göndermekten hoşlanıyorsanız şirketin yeni özelliğini seveceksiniz. WhatsApp, sesli mesajlar için beklenen kullanışlı özelliğimi sunuyor. Artık bir sesli mesajı dinlerken duraklatıp kendiniz bir mesaj kaydedebileceksiniz. Ardından kaldığınız yerden sesi dinlemeye devam edebileceksiniz.

WABEatainfo'ya göre, bu özellik şu anda geliştirme aşamasında ve henüz beta test kullanıcıları için dahi mevcut değil. Yine de, özellik ön izleme olarak görüntülenebildi. Bir videoda, WABetainfo, WhatsApp'ın yeni özelliğinin nasıl çalışacağını gösterdi.

WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özelliğini test ediyor

Yeni özelliğin denendiği videoda sesli mesajlarda oynat/duraklat'a basma, bir konuşma kaydını başllatma/duraklatma gibi detaylar gösteriliyor. Ayrıca gönderdiğiniz sesin süre olarak ne kadar süreceği ve yeni bir ses arama birimi gibi detaylar gösteriliyor. Şu anda yapabileceğiniz tek şey, sesli mesajınızı göndermeden önce dinlemek. Kullanışlı özelliğin herkese açık beta test kullanıcıları için bile mevcut olmadığı göz önüne alındığında bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belli değil. Ancak sesli mesaj gönderme yeteneğinin arkasındaki ekibin bunun için çok çaba sarf ettiği ortada.

Şirket sesli mesaj sisteminde birçok yeniliğe gidiyor. Yakında bir sesli mesaj dinlerken sohbetten çıkmanıza olanak sağlayacak bir güncelleme de gelecek. Son zamanlarda WhatsApp, beta test kullanıcılarının Kaybolan Mesajlar özelliğiyle yeni işlevleri denemesine izin vermeye başladı. WABetaInfo'ya göre, uygulama farklı süreler arasında seçim yapmanızı sağlıyor. Ne yazık ki, WhatsApp yeni beta test kullanıcılarını kabul etmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.