Güncel

Android kullanıcıları iOS kullanıcılarından daha sadık!

Araştırma şirketi CIRP'ın yaptığı piyasa araştırmasında Android kullanıcılarının iOS kullanıcılarına oranla işletim sistemlerine daha sadık kaldığı ortaya çıktı.

Android kullanıcıları iOS kullanıcılarından daha sadık!

Mobil işletim sistemleri alanında sadakat söz konusu olduğunda, en yaygın söylemlerden biri, işletim sistemine en sadık olarak iOS kullanıcıları gösterilir. Ancak araştırma şirketi (CIRP) tarafından yapılan araştırma, bunun tam tersini söylüyor.

CIRP'ın 2013 3. ve 2015'in 2. çeyreği arasında yaptığı araştırmada akıllı telefon kullanıcılarının % 82'si Android'e bağlı kalırken iOS kullanıcılarınında % 78'i işletim sistemlerine sadık kalmış. Kombine veriler ayrıca Android'den iOS'a geçiş yapan kullanıcıların bu süreçte Android'e geri dönenlerin sayısının daha fazla olduğunu gösteriyor. Araştırma verileri ayrıca ilk akıllı telefon satın alan kullanıcıların % 62'si Android'i tercih ederken, % 24'lük kesim ise iOS'u işletim sistemi olarak seçmiş.

1439452602_img20150813105046.jpg

Beklendiği gibi ilgili veriler Windows ve BlackBerry kullanıcıları rakip platformlar ile karşılaştırıldığında kullanıcıların küçük bir yüzdesi bu iki platforma sadık kalmış. Yine bize taraflı haber yapıyorsunuz diyeceksiniz ama bu verileri biz değil CIRP gibi araştırma şirketleri yapıyor. Bizlere de bunu haber olarak yayınlamak düşüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.