Güncel

Anket sonuçları kripto piyasasının yıl sonu tahminleri ile ilgili ne gösteriyor?

Ankete göre, İngiltere'deki yatırımcıların %60'ından fazlası yıl sonuna kadar bir durgunluk öngörüyor!

Anket sonuçları kripto piyasasının yıl sonu tahminleri ile ilgili ne gösteriyor?

26 Ağustos'ta ABD Federal Rezerv (Fed) başkanı Jerome Powell uzun zamandır beklenen bir konuşma yaptı ve merkez bankasının enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını yükseltmeye devam edeceğini iddia etti ve bu savaşın ABD'de 'biraz acıya' yol açabileceğini söyledi. Peki ya kripto piyasasının akıbeti?

Anket sonuçları kripto piyasasının yıl sonu tahminleri ile ilgili ne gösteriyor?

HYCM tarafından görevlendirilen 885 İngiltere merkezli perakende yatırımcının, finans analizleri ile bilinen Finbold ile paylaştığı yeni bir anket sonuçlarına göre, Birleşik Krallık yatırımcıları da yıl sonundan önce bir resesyona hazırlanıyor.

Araştırma şunu gösterdi: Yatırımcıların %62'si İngiltere'nin yıl sonundan önce resesyona gireceğine inanıyor.

Yani anket, perakende yatırımcıların portföylerini yüksek enflasyon, düşük büyüme, durgunluk riskleri ve daha geniş pazarlar için olası ters rüzgarlara dayanan Muhafazakar liderlik yarışmaları ile nasıl yönettiklerini gösterdi.

Anket sonuçları kripto piyasasının yıl sonu tahminleri ile ilgili ne gösteriyor? - Resim : 1

Ayrıca, %50'nin faiz artırımlarının enflasyonu azaltmayacağından endişe duyduğunu; yatırımcıların kripto varlıklarını ilk çeyreğe kıyasla azaltmayı planladıklarını belirtti.

Sonuç olarak, çalışma, yatırımcıların genel planının %19'unun hisse senetlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmaya devam ederken, forex'e (dövizlere) olan ilginin de istikrarlı olduğu sonucuna vardığından, zorlu makro ortama rağmen risk iştahı canlı gibi görünüyor.

Elbette yıl sonuna 4 ay gibi az bir zaman kaldı. Rüsgarın yönünü kısa bir zaman sonra hep birlikte göreceğiz.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.