Güncel

Anonymous'un yeni hedefi Hindistan oldu!

Anonymous mağduru ülkeler arasına Hindistan da katıldı!

Anonymous'un yeni hedefi Hindistan oldu!

Dünyanın en büyük torrent paylaşım sitesi olan, aynı zamanda korsanlıkta engel tanımayan dev paylaşım sitesi The Pirate Bay'a geçtiğimiz günlerde Hindistan'dan sansür gelerek erişimler kapatılmıştı.

Diğer yandan tüm dünyada adını çığ gibi yayan, DDos saldırılarıyle günden güne daha da büyüyen Anonymous grubu Hindistan'dan gelen bu sansüre tepkisiz kalmadı. Dev siteye erişimlerin kapalı olması binlerce Hint'li kullanıcının torrent'in babası diye tabir edilen The Pirate Bay sitesine erişimesine engel oldu.

1337335293_anhinic1337326663.jpg

Hindistan'dan önce hatırlarsanız İngiltere, The Pirate Bay başta olmak üzere bir çok torrent sitesi  için erişimleri kapatmış,  sansüre katılan ülkeler arasına girmişti. Hindistan'da da gündeme gelen bu sansür uygulaması sonuçları ağır ödenecek bir saldırıyla sonuçlandı. Bir çok devlet, kurum ve kuruluşlarına yapılan saldırı, bakalım hükümeti geri adıma yönlendirebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz...

Yapılan saldırıyı Anonymous grubu twitter üzerinde şu cümlelerle kısaca özetledi diyebiliriz: "Merhaba Hindistan, şimdiki hükümetinizi çöpe atıp yeni bir hükümet seçme zamanınız geldi. İyi şanslar." dediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.