Güncel

NASA'dan gelen bu fotoğraf görenleri şaşırtıyor!

Daha önce hiç karşılaşılmayan bu görüntü hala tartışılıyor!

NASA'dan gelen bu fotoğraf görenleri şaşırtıyor!

Allah'ın yarattığı eşsiz evrenin içindeki galaksiler ve sonsuz uzay boşluğundan NASA'nın çektiği ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda daha önce hiç karşılaşılmayan bu görüntü görenleri ürpertti.

Tüm dünyada belki de yüzlerce bilim adamı uzayın derinliklerinde yatan sır gibi saklanan gizemleri çözmeye çalışıyor. Buna sadece bilim adamlarının bireysel olarak katıldığı değil de kurum olarak katılan ve bu işi çok iyi yapanlardan birisi de NASA olsa gerek. Daha açık bir tabirle dünyanın en iyi uzay araştırmalarını yapan kurum diyebiliriz.

1337296565_20120515100136.jpg

NASA geçtiğimiz saatlerde bu zamana kadar çekilmiş  en detaylı solar patlama resmini paylaştı. Güneşe çok yakın bir konumdan çekilen bu görsel uzay fotoğrafçılığına merakı olanlar ve bilim adamları için büyük ilgi uyandırmışa benziyor. Fotoğrafın asıl önem kazandığı nokta, kareye sığdırdığı ilginç görsellikten daha çok, aslında bu karede meydana gelen olaydı. M4.7 sınıfı solar patlama olarak lanse edilen hareketlenme, herhangi bir kütle atımı olmadan önce sona erdi. Fakat çekilen fotoğrafın korkutucu görselliğini yumuşatamadı.

Nasa görüntüye özel yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Çekilmiş olan bu resim, 131 dalga boyunda bulunan güneş patlamasının en farklı halidir. Resimde bulunan dalga boyutu, cam mavisi ve turkuaz renklerinin karışımını ortaya çıkaran bir anı yakalamıştır ve aynı zamanda şu ana kadar bu anın yakalanabildiği en detaylı resimdir."
Yorumlar
Misafir
resim görüntülenemiyor olsun Recep GÜNEŞ' e teşekkürler çalışmalarında başarılar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.