Güncel

Apple 2014 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Apple'da işler iyi gidiyor

Apple 2014 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Apple her geçen yıl büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çıkarttığı her yeni ürün ile sürekli satış rakamlarını arttıran firma 2014'ün 4. çeyreği denilen Temmu-Eylül aylarını da oldukça iyi bir şekilde geçirdi.

Apple 2014 4.çeyrekte 42,1 milyar dolar gelir açıkladı. Bu rakamın 8,5 milyar dolarını ise net kar olarak belirtildiği rapor ile geçtiğimiz yılın aynı dönemi gözönüne alındığında Apple 2013'ün 4.çeyreğine göre 4,6 milyar dolar gelir artışı ile 1 milyar dolardan biraz fazla kar artışı yaptığı görüldü.

1413882261_linechart.png

Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satış rakamları henüz resmi olarak açıklanmadı; ama yayınlanan raporda Apple'ın bu döneme kadar 39,3 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdiğini görmekteyiz.

MAc tarafında ise uzun zamandan beri ilk kez yüzler gülüyor. Apple Mac satışlarını yaptığı özel indirimle birlikte %20 oranında arttırarak 5,5 milyon adete ulaştırabildi. 

iPad tarafında ise iPad Air 2'nin çıkmasını bekleyen kullanıcılar satışların düşük kalmasına sebep oldu ama 2015'in ilk çeyreğinde bu taraftada rekor bir satış göreceğimizden eminiz.

Apple hisse başına 1,42 dolar artış sağlayarak yatırımcısının da yüzünü güldürdü. Eğilip bükülen iPhone 6 Plus karalamasının ise Apple'ı öldürmediğini aksine güçlendirdiğini bu raporla birlikte görmekteyiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.