Güncel

Apple, 2020'de iki milyarıncı iPhone'unu satacak!

ABD'li telefon üreticisi Apple, 2020'de şu an kadar toplamda 195 milyon iPhone satış rakamına ulaşmış olmayı öngörüyor. Asıl istenen hedef ise 2 milyar telefon satışı!

Apple, 2020'de iki milyarıncı iPhone'unu satacak!

13 yıl önce piyasaya sürülen iPhone, geçe zaman içinde Apple'ın en önemli ürünü haline geldi ve gelirinin büyük çoğunluğunu oluşturdu. Şirket 2020 yılında, bugüne kadarki iPhone satış rakamının iki milyara ulaşmış olmasını hedefliyor.

Apple, 2020'de iki milyar iPhone satmayı planlıyor!

Apple, ilk iPhone modelini 29 Haziran 2007 yılında satışa sundu ve bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan iPhone modellerinin toplam sayısı 20'yi buldu. Apple 2007 yılında ilk iPhone'u satışa sunduğundan bu yana, toplamda iki milyar iPhone satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Öngrülere göre ise; firmanın 2020 yılı içerisinde 195 milyon iPhone satarak iki milyar sayısına yaklaşması bekleniyor. Ancak sekiz farklı pazar analisti ise, ABD merkezli şirketin bu yıl iki milyar satış rakamına ulaşacağından oldukça emin. 

Geçtiğimiz ay geride bıraktığımız 2019 yılında, o tarihe kadar toplamda 186 milyon adet iPhone satıldığını göz önünde bulundurursak, firmanın bu sene iPhone satışlarının 195 milyon adete ulaşma ihtimalinin çok da tutarsız olmadığını söyleyebiliriz. Diğer yandan Oppo, Xiaomi gibi güçlü rakiplerinin de hızlı bir şekilde pazar payındaki oranını artırdığını düşünürsek, iPhone  tarafında işler beklendiği gibi olmayabilir de.

Yorumlar
ilhan
yaklaşık 10 yıl 4s kullandım, iphone kullanmış biri olarak söylüyorum, pahalı diye samsung s10e aldım, pişmanım,olmuyor, alışan bırakamaz ıphone kalitesi başka. kullanmamış kişilerin yorumları çok anlamlı değil inanın.
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
Bence Apil devri biti devir Oppo ve Xiaomi devrine doğru gidi
Cevapla
Demir
Doğru yorum, one plusı da unutmamak lazım zira ülkemizde yok ama gelirse sallayabilecek bir marka
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.