Güncel

Apple 4 gün içinde iki yapay zeka şirketi satın aldı

Apple, teknoloji endüstrisinin son silahlanma yarışında, satın alma çılgınlığına imza atmaya başladı.

Apple 4 gün içinde iki yapay zeka şirketi satın aldı

Bloomberg raporlarına göre Apple akıllı telefonlar için görüntü tanıma teknolojisi yapan bir şirket olan Perceptio,  şirketini satın aldı ve bu şirketin dört gün içinde yaptığı ikinci anlaşma oldu.Perceptio, akıllı telefonlar için "deep learning” (derin öğrenme) teknolojisi geliştiriyor. Bu teknoloji bağımsız olarak diğer şirketlerle bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmadan gelişmiş yapay zeka sistemlerini çalıştırmanıza izin veriyor.

1444119422_tim-cook-277.jpg

Deep learning özel bir alandır ve şu zamanda yapay zekâya rağbet oldukça fazla. Bu teknoloji cihazların görüntü tanımasını ve bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca bilgisayarları tanımlamak ve duyusal girdileri sınıflandırmayı öğrenmeyi sağlayan yapay zeka gibi bir yaklaşımdır.

Apple ayrıca cuma günü, başka bir AI şirketi satın aldı. VocalIQ, bilgisayarların insan konuşmasını anlaması için teknoloji geliştiren İngiltere merkezli bir şirket. Bu teknoloji ile Siri gibi sanal asistanlar kullanıcıları ile daha uzun konuşabilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.