Güncel

Apple Abdullah Gül'e verdiği sözü tuttu mu?

Siri Türkçe olacak mı?

Apple Abdullah Gül'e verdiği sözü tuttu mu?

Daha önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Apple’ın CEO’su Tim Cook ile bir görüşmesinde, dev teknoloji şirketinden bazı isteklerde bulunmuştu. Apple, Abdullah Gül’ün ürünlerindeki F klavye isteğini gerçekleştirdi. Artık Apple ürünleri kullananlar F klavye seçeneğini tercih edebiliyor.

Cumhurbaşkanı Gül, Apple'dan bir istekte daha bulunmuştu. Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde Tim Cook ile yaptığı bir görüşmede "Siri uygulamasının Türkçeleştirilmesinden memnuniyet duyarız" demişti.

1401909281_tim3fb535b0.jpg

Bazı basın yayın organları Apple CEO'su Tim Cook'un, Gül'e verdiği sözü tuttuğunu iddia etse de bu haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. iOS 8 ile Siri'de Türkçe dil seçeneği beta sürümünde yer almadı ancak final sürümünde olmasını ümit ediyoruz. Siri'de Türkçe dil desteği mevcut değil ancak  Türkçe Dikte özelliği eklendi. Dikte özelliği ile Türkçe sesli komutlar vererek  metinler yazabilir, Web'de arama yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.